Lekári si prilepili svoje fotografie na ochranné obleky, aby upokojili pacientov v nemocnici

Počas krízy COVID-19 sa ako hrdinovia prejavilo obrovské množstvo pracovníkov a to buď tým, že jednoducho vykonali svoju prácu v nebezpečných podmienkach, alebo sa vydali o kúsok ďalej pri práci v nebezpečných podmienkach. Napriek zápasom a výzvam sa veľa lekárov, zdravotných sestier a iných zdravotníckych pracovníkov snaží vyvinúť maximálne úsilie, aby zabezpečili, že počas koronavírusovej krízy sú všetci v bezpečí.

Dýchací terapeut Robertino sa stará o pacientov s COVID-19 v nemocnici Scripps Mercy Hospital v San Diegu. Jedného dňa, keď vstúpil do nemocnice, premýšľal o tom, ako zlé sa jeho pacienti musia cítiť (okrem vírusu) s ním, keď je v ochrannom výstroji od hlavy až po päty.

Masky znemožňujú lekárom používať pozitívne neverbálne znaky ako je úsmev, čo je pre pacientov životne dôležité

Image credits: captain_wolf82

Koniec koncov, ako povedal vo svojom príspevku na Instagrame, „upokojujúci úsmev pomáha vystrašenému pacientovi“ Tvárou v tvár – maska nenúti ľudí, aby vyzerali priateľsky alebo v niektorých prípadoch ľudsky. A to nie je dobré ak jednáte s ľuďmi, ktorí potrebujú všetku pozitívnu energiu.
Tak prišiel s geniálnou myšlienkou, ako dostať svoj úsmev do sveta, aby si jeho pacienti mohli užívať a on pritom zostal v bezpečí v jeho ochrannom obleku. Robertino si vytlačil farebnú fotografiu seba samého s očarujúcim úsmevom na tvári, laminoval ju a prilepil na svoj ochranný oblek.

 

Respiračný terapeut v San Diegu sa teda rozhodol upokojiť svojich pacientov svojou usmievavou fotografiou

Týmto spôsobom lekár veľmi ľudským spôsobom prináša usmievavú tvár, ktorá jeho pacientom prináša pohodlie a istotu. Podľa doktorky Kate Grangerovej, geriatričky a aktivistky za lepšiu starostlivosť o pacientov, je úsmev neuveriteľne dôležitý ako metóda budovania spojenia medzi lekármi a pacientmi. Taktiež pri nadviazaní vzťahu a zmiernení úzkosti . Dôležitosť úsmevu v tejto súvislosti teda nemožno podceňovať.

Image credits: derekdevault

Týmto krokom sa inšpirovalo niekoľko ďalších lekárov a urobili to isté 

Takýto krok inšpiroval množstvo ďalších lekárskych odborníkov a vyskúšali to isté. Robertino zdieľa fotografiu, ktorú dostal od kolegyne, respiračnej sestry menom Derek s ním a s ďalšími dvoma špecialistami. Na sebe mali ochrannou výbavou a fotografie nalepené na ich ochranných oblekoch.
Derek vo svojom príspevku na Instagrame vysvetlila, že túto myšlienku považovala za prekrásny spôsob, ako to v tomto stresujúcom čase svojim pacientom uľahčiť. Využila tiež príležitosť poďakovať všetkým zdravotníckym pracovníkom v prvej línii, ako aj všetkým tým, ktorí napriek ťažkostiam zostávajú doma.

 

Jedinou ďalšou možnosťou, ako udržať úsmev je nosiť rôzne druhy ochrany, ktoré nie sú vždy dostupné

Image credits: sova198

Na Reddite sa objavila aj fotografia inej trojice lekárskych expertov, ktorá mala na sebe ochranné vybavenie a prilepené veľké portréty. Príspevok získal veľkú pozornosť mal viac ako 79 000 videní a desiatky komentárov.

 

Zostaňte doma, umývajte si ruky, udržiavajte sociálne odstupy, pretože to nie je cvičenie 

Image credits: captain_wolf82

Aký je na to váš názor ? Chcete, aby sa vaši lekári viac usmievali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie !

zdroj: boredpanda.com