Čo bude s aerolinkami po koronavíruse? Šéf Ryanairu odhalil skutočnú pravdu!

V uplynulých týždňoch sa situácia vyvinula nepriaznivým smerom, čo viedlo letecké spoločnosti k obmedzeniu, ba až zastaveniu svojej prevádzky. Pandémia prinútila na čas nelietať mnohé aerolinky ktoré aktuálne čakajú, čo sa bude diať v najbližších týždňoch.

Michael O’Leary, výkonný šéf Ryanairu, pre agentúru Reuters prezradil, že podľa všetkého sa letecké spočnosti pobijú o zákazníka znižovaním cien leteniek. Podľa jeho názoru sa lety vrátia do normálu až v júli alebo v auguste, kedy sa začne sezóna s last minute dovolenkami. O’Leary sa taktiež vyjadril, že státisíce ľudí v Európe je zatvorených v bytoch a tak ešte pred tým, ako sa deti vrátia do škôl, budú chcieť zažiť klasickú dobrodružnú rodinnú dovolenku v zahraničí.

Ryanair znižovanie cien už oficiálne potvrdil. Zľavy majú nastať už od momentu, kedy sa začne opäť lietať. Medzi aerolinkami nastane skutočná cenová vojna, v ktorej sa môžu ceny leteniek priblížiť až na neuveriteľných 9,99, 4,99, 1,99 alebo 99 centov. Podľa výkonného šéfa je v krízových situáciách v podstate jedno koľko letenka stojí, ide len o to, aby sa opäť lietalo.

V začiatkoch by sa mali znížiť aj náklady na pohonné hmoty a letiskové poplatky. Okrem toho si mnoho ľudí myslí, že nasledujúci rok bude extrémne silný z dôvodu náhrady „skazeného“ dovolenkového obdobia v roku 2020.

Zdroj: cas.sk