Facebook prináša nový emotikon spojený s pandémiou COVID-19

Okrem nového emotikonu prináša Facebook aj zmeny v starom známom ružovom srdiečku. Spoločnosť potvrdila pridanie nového reakčného smajlíka, ktorým komentujúci dokážu vyjadriť náladu či pocity z daného postu. Portál SocialMediaToday informoval o emotikone, ktorý má vyjadrovať starostlivosť, ktorá bude vyobrazená emotikonom objímajúcim klasickým srdiečkom. Nový emotikon má byť dostupný už od budúceho týždňa a to na celom svete píše portál refresher.sk.

Alexandru Voica on Twitter

We’re launching new Care reactions on @facebookapp and @Messenger as a way for people to share their support with one another during this unprecedented time. We hope these reactions give people additional ways to show their support during the #COVID19 crisis.

Okrem smajlíka pri postoch pribudne aj nový do aplikácie Messenger. Bude to pulzujúce srdiečko, ktoré sa bude dať použiť podobne ako to klasické. Ak budete chcieť pridať nové srdiečko, stačí podržať prst trochu dlhšie na ikone klasického srdiečka. Ak sa budete chcieť vrátiť na pôvodné srdiečko, bude to taktiež možné. Šéfka vývoja mobilnej aplikácie Facebook, Fidji Simo, potvrdila, že nápad vznikol podobne ako iné emotikony pri snahe reagovať emóciami na diane týchto dní. Takéto smajlíky na Facebooku chýbajú práve teraz, keď je omnoho viac potrebná vlna solidarity a podpory.

Alexandru Voica on Twitter

Messenger is rolling out a pulsating heart Reaction today so people can show extra love and care to their friends and family. To update the reaction, you can press and hold down the heart reaction to view the new one. To change it back, press and hold the new Reaction again.

Facebook nevyvrátil, ale ani nepotvrdil dlhoočakávaný reakčný emotikon palca dole, tzv. dislajk, ktorý by slúžil na vyjadrenie nesúhlasu s príspevkom. facebook vraj nie je platforma pre negativitu a tak je s veľkou pravdepodobnosťou možné, že ho nikdy na Facebooku ani neuvidíme.

Zdroj: refresher.sk