Grónsko hlási 11 vyliečených z Covid-19. Krajina je aktuálne bez nakazených

Tak ako mnoho iných krajín vrátanie Slovenska, je aj Grónsko zatvorené pre všetkých turistických návštevíkov. Okrem toho má  zatvorené hranice aj pre vlastných obyvateľov, čo znamená, že nemôžu do krajiny vojsť a ani výjsť. Na tento ostrov je možné vojsť len so špeciálnym povolením. Kvôli obmedziam sa na čas prerušila lodná a aj letecká doprava.

Nákaza zasiahla aj túto málo obývanú krajinu, no nie v takej miere ako nás, alebo nebodaj Taliansko či USA. Grónsko hlásilo len 11 nakazených na COVID-19, ktorým sa už podarilo vyliečiť. Aktuálne hlásia nula aktívnych prípadov koronavírusu. Portál The Inquisitr  informoval o tom, že všetci nakazení pochádzali z mesta Nuuk a zachytili sa včas. Všetci boli umiestnaní do karantény, aby neohrozovali ostatných obyvateľov krajiny.

Kvôli pôvode nakazených sa v krajine uzatvorilo celé hlavné mesto. Mesto ostane uzatvorené aj v najbližších dňoch a vláda ešte nemá jasno v tom, kedy ho otvorí. Podľa slov Národnej zdravotnej kancelárie ešte krajina nie je na konci a nikdy nemôže vedieť, či sa ešte nejakí pacienti neobjavia.

Zdroj: refresher.sk

Photo by Stefan Stefancik from Pexels