Igor Matovič sa priznal, že sa cíti ako zbitý pes. Vraj si do neho buchol aj posledný trkvas

Igor Matovič zvykne pravidelne zdieľať svoje pocity, svoj politický program, novinky o aktuálnom dianí či o rozhodnutiach krízového štábu, aj na svojom facebookovom profile. Včerajšok bol však zrejme príliš hektický a s novinkami sa podelil až v neskorých večerných hodinách.

K dianiu počas štvrtka sa vyjadril príspevkom, ktorý začína slovami: Cítim sa ako zbitý pes.“ Tieto slová odzneli aj v mimoriadnej relácii TV Markíza, ktorá bola odvysielaná podvečer. Príspevok pokračuje slovami, že si do neho za posledný týždeň udrel aj posledný trkvas. Pripomenul, že na uvoľňovanie opatrení je naozaj priskoro, pretože nám ešte môžu „buchnúť“ osady. Krízový štáb zaviedol celoplošné testovanie Rómov v osadách, kde sa doposiaľ potvrdilo hned‘ niekoľko desiatok nakazených zo šestnástich osád. 900 osád testovanie čaká v najbližších dňoch. Minister zdravotníctva, Marek Krajčí, dnes okrem iného potvrdil nekontrolovateľné komunitné šírenie koronavírusu.

Krízový štáb dnes opäť zasadne a práve tam sa rozhodne o nových opatreniach, o ktorých minister neprezradil žiadne detaily. Igor Matovič svoj príspevok ukončil slovami: „Uvedomujem si, že nie som nositeľom dobrých správ a dnes letia tí, ktorí hovoria to, čo ľudia chcú počuť.“ Matovičovi fanúšikovia ho v komentároch podporovali a zároveň mu ďakovali za pravdu a za povzbudivé slová, ktoré venoval všetkým Slovákom.

Cítim sa ako zbitý pes

Za posledný týždeň si do mňa buchol už aj ten posledný trkvas, len preto, lebo opakovane hovorím bŕŕŕ … môžu nám ešte buchnúť osady, tak sa nehrňme bezhlavo do rušenia ochraných opatrení.

Dnes už vieme, že to nebola len moja zlá predtucha a mal som s osadami, bohužial, pravdu. Už 16 osád je pozitívnych a to ešte 900 musíme pretestovať. Horí nám oheň, ktorého rozsah ani len nedokážeme zmerať.

Ľudia boží, buďte, prosím, mimoriadne opatrní a v žiadnom prípade nepoľavujte vo vašej zodpovednosti, dodržiavaní prísnej hygieny, minimalizácii kontaktov a odstupe aj od ľudí, ktorých máte radi.🙏

Uvedomujem si, že nie som nositeľom dobrých správ a dnes letia tí, ktorí hovoria to, čo ľudia chcú počuť. Ja to robiť nebudem, prepáčte. Sľúbil som vám hovoriť pravdu a o to viac považujem za dôležité to robiť v tejto dobe.

Zďaleka sme ešte nepreskočili, vydržme a zvládneme to, aj keď to bude ešte veľmi veľmi ťažké.

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk