Lekár nemohol objať vlastného syna po tom, co sa vrátil domov. V práci bojuje proti koronavírusu

Nebezpečenstvo koronavírusu si uvedomujú najmä tí, ktorí s touto pandémiou dennodenne pracujú, najmä zdravotný personál a ostatné záchranné zložky. Pandémia roku 2020 však zasiahla život každého jedného z nás a je len na nás, ako sa k tomu postavíme, či budeme zodpovední a či budeme chrániť seba a všetkých okolo nás.

Video zverejnené na sociálnej sieti Twitter sa stalo virálnym. Celosvetovo si ho pozrelo viac ako 11 miliónov ľudí. Video zachytáva lekára zo Saudskej Arábie, ktorý pracuje s ľuďmi nakazenými koronavírusom. Lekár je na videu zachytený v momente, kedy sa vrátil domov a jeho syn ho chce spontánne objať. Jeho otec to však so zlzami v očiach musel odmietnuť.

Lekár si uvedomuje hrozbu, ktorú môže kedykoľvek z práce priniesť a preniesť na svoju rodinu. Z toho dôvodu musel otec zasiahnuť skôr, ako by sa baktérie z nemocnice preniesli na jeho syna. Otec syna zastavil a musel mu vysvetliť, so slzami v očiach, že objatie musí počkať. Otec a statočný lekár to nakoniec nevydržal a musel si so slzami v očiach kľaknúť na zem.

Mike on Twitter

A Saudi doctor returns home from the hospital, tells his son to keep his distance, then breaks down from the strain. https://t.co/0ER9rYktdT

Toto video videlo viac ako 11 miliónov ľudí na celom svete. Mnohí z nich mužovi ďakujú za to, že lieči chorých a aj za to, že si túto hrozbu uvedomuje a chce svoju rodinu a známych ochrániť.

Zdroj: twitter.com