Lídri svetových náboženstiev sa spojili k spoločnej modlitbe. Prosia tak o ukončenie pandémie!

Aj keď to na niektorých miestach vyzerá tak, že je pandémia na ústupe, boj stále nie je vyhratý. Aj keď sú v ťažko postihnutom Taliansku pohotovosti a JIS-ky prázdne, ľudia po celom svete sa modlia za skončenie celej tejto pandémie. Či už sú to zdravotníci, ktorí sú v prvej línii alebo malé deti, ktoré majú tie najnevinnejšie sny. K spoločnej modlitbe sklonili hlavy aj lídri svetových náboženstiev, ktorý sa stretli v Jeruzaleme píše portál dobrenoviny.sk 

Rôzne vierovyznania no iba jedna modlitba

Hlavný izraelský rabíni, pravoslávny patriarcha, kresťanský arcibiskup, moslimský imámovia a duchovný vodca komunity Druze sa spoločne stretli na terase hotela King David v Jeruzaleme. „Bože, ty, ktorý si nás nakŕmil a dal si nám hojnosť, oslobodil si nás od moru a oslobodil nás od vážnych a trvalých chorôb. Pomôž nám,“ zneli slová ich spoločnej modlitby. Táto spoločná modlitba vznikla zo spoločnej iniciatívy izraelského rabinátu, ministerstva zahraničia a vnútra a taktiež Svetovej rady náboženských vodcov. Každý z predstaviteľov svoju modlitbu smeroval svojmu bohu vo vlastnom jazyku no aj tak spoločne.

 

Zdroj: abc.es

Týmto počinom prosili o ukončenie pandémie no zároveň chceli poukázať aj na nárast xenofóbie a rasizmu vo svete aj v týchto ťažkých časoch. Arcibiskup Pierbattista Pizzaballa poznamenal, že “ Pandémia si nevyberá kresťana, žida, náboženstvo, rasu, alebo politické vyznanie. Dokáže zaútočiť na každého “ Pripomenul aj to, že momentálna situácia týkajúca sa koronavírusu tak spája rôzne náboženstvá, ktorých vyznávači sa spoločne modlia.

zdroj: abc.es 

dobrenoviny.sk