Malý bojovník Riško, trpiaci smrteľnou chorobou, začal dýchať. Liek za milióny mu zabral

Malý bojovník Riško, ktorý trpí vážnou smrteľnou chorobou SMA 1, začal dýchať a hýbať nožičkami. Jeho rodičia tak takmer po 20 mesiacoch uvideli pohyb jeho nôh. Riška pozná celé Slovensku z dôvodu, že mu poisťovňa, rovnako ako iným detičkám, nepreplatila liek, ktorý je jedinou nádejou v jeho liečbe. Slováci sa tak spojili a začali finančne prispievať na dvojmiliónový liek, ktorý mu v liečbe najťažšej formy spinálnej svalovej atrofie pomôcť. Jeho obetaví rodičia potvrdili, že pred liečbou nedokázal sám dýchyť a ani hýbať akoukoľvek časťou tela.

Riškovi rodičia sa s radostnými správami podelili na facebooku: „Je úžasné vidieť s akou radosťou dvíha svoje rúčky, chytá a naťahuje sa po hračkach, vydrží ležať na chrbte bez toho, aby sa zakašliaval a chvíľu vydrží vo vertikálnej polohe. Výsledky testov dnes ukázali, že Riško má okysličenie tela a hodnotu všetkých ostatných plynov v tele ako zdravé dieťa.“  Jeho stav sa rapídne zlepšil po podaní lieku Zolgensma, 2 mesiace po tom, čo sa mu Slováci finančne poskladali na liečbu.

Slováci však po zverejnení Riškovho prípadu pomáhajú aj iných deťom s rovnakým problémom, ktorých jedinou záchranou je spomínaný liek. Detičkám môžete pripieť na oficiálne transparentné účty. Najmenej času na podanie lieku má Alex, ktorý ma čas len do júla aktuálneho roku. Neváhajte a prispejte na jeho transparentný účet, pretože aj vašim príspevkom mu môžete zachrániť život.

Alex SMA bojovník

Kamošiiiii Už ste to počuli? Moja poisťovňa Dôvera mi dopl… atí peniažky na drahý liečik, ku tým, čo ste mi VY vyzbierali a uhradí aj náklady spojené s liečbou v Budapešti Kamoši viete čo to znamená? Že KONEČNE, konečne dostanem svoj vytúžený liečik a verím, že sa budem mať lepšie!

Transparentné účty:

ALEX –  SK18 8330 00000021 0168 4316. Stav účtu si môžete pozrieť tu.

ALEXEJ – SK02 0900 0000 0051 6626 1289. Stav účtu si môžete pozrieť tu.

AMÁLIA – SK8183300000002701759617. Stav účtu si môžete pozrieť tu.

Security Check Required

No Description

Riškova rodina poslala Alexovi oznam: ,,Ahoj Alex, tu v Budapešti o Tebe hovoria veľmi často. Ako vieš, ja som svoj liek už dostal a verím, že čoskoro ho v Budapešti dostaneš aj Ty. Verím, že Tvoja poisťovňa liečbu uhradí a dúfam, že Ti politici vybavia prevoz cez hranicu. „

Alexovi rodičia uverejnili vyjadrenie zdravotnej poisťovne Dôvera: ,,Zástupcovia zdravotnej poisťovne Dôvera ani nie týždeň po tom, čo dostali všetky relevantné a nevyhnutné dokumenty k liečbe rozhodli, že na účet verejnej zbierky prispejú sumou približne 500-tisíc eur, čím bude dostatok financií na kúpu lieku.“

Security Check Required

No Description

V posledných mesiacoch sa Slováci spojili a okrem bežných ľudí týmto deťom prispievajú aj známe osobnosti ako napríklad Dominika Cibulková.

Zdroj: Facebook ALEX/sma bojovník, refresher.sk, noviny.sk