Najväčší slovenský festival sa tento rok neuskutoční. Na Pohodu zájdete až budúci rok

Michal Kaščák, hlavný organizátor a zakladateľ festivalu Pohoda, dnes oficiálne oznámil, že najväčší slovenský festival sa z dôvodu koronavírusu tento rok neuskutoční. Michal Kaščák v Rádiu_FM prezradil, že podobné riešenie zvolila väčšina organizátorov letných festivalov. Fanúšikovia Pohody si na ňu budú mocť zájsť najskôr v roku 2021.

POHODA FESTIVALZdroj: pohodafestival.sk

Lístky na tohtoročnú Pohodu samozrejme neprepadnú. Prenesú sa ako vstupenky do roku 2021, alebo budú peniaze za lístok vrátené. Aj ked‘ toto rozhodnutie nebolo ľahké, organizátori ho pokladajú za správne a adekvátne k situácií. Organizačný tím sa aktuálne pripravuje na Pohodu 2021, na ktorej by mali vystúpiť rovnakí interpréti ako na tej, ktorá sa s právoplatnosťou ruší. Doteraz to potvrdilo 21 z celkových 50 interprétov.

Organizátori dostávajú viaceré otázky o presunutí Pohody na jesenné mesiace, na ktoré odpovedali, že to žiaľ nie je možné, pretože Pohoda je letný festival, na ktorom je teplé počasie viac než nevyhnutné.

Michal Kaščák prezradil, že počas víkendu, kedy sa Pohoda mala konať, si organizačný tím pripravil veľké prekvapenie. Podľa všetkého pôjde o mix živých akcií z celej planéty, za prítomností ľudí, no samozrejme s povolením od hygienikov a odborníkov. Viac si Michal zatiaľ nechal pre seba.

Pohoda s deťmi nie je zas až taká pohoda.. 🤣 ale dá sa to, sú aj svetlé chvílky..Akurát obdivujem rodičov, čo dokážu s deťmi na festivale vydržať 3 dni v stane 🙏🏻 a so všetkým čo k tomu patrí.. 😅🙊 Už sa neviem dočkať zajtrajška, kedy vyrazíme bez nich. 🙏🏻 . . . Vám prajem krásny víkend, ktorý máte pred sebou.. máte nejaké plány? 😊💕 . . . . . . . #pohoda #pohodafestival #kristinprettiness #mom #mama #instamom #igmoms #festival #

644 Likes, 58 Comments – K R I S T I N P. (@prettinessam) on Instagram: „Pohoda s deťmi nie je zas až taká pohoda.. 🤣 ale dá sa to, sú aj svetlé chvílky..Akurát obdivujem…“

 

Odborníci sa priklonili k rovnakému rozhodnutiu ako organizátori Pohody. Zeke Emanuel, expert na zdravotnú starostlivosť,  sa na videokonferencii New York Times vyjadril, že kultúrne a spoločenské akcie sa v najbližších mesiach konať samozrejme nebudú.

O najbližších možných termínoch konania takýchto podujatí zatiaľ neprezradil veľa, no malo by ísť o jeseň 2021. Expert sa zároveň vyjadril, že podujatia určite neprebehnú túto jeseň. Bolo by to viac než riskantné.

#pohodafestival deň 3. 🙏🏼😉 Nedá sa dať všetká emócia do fotiek i keby ich je sto. Ďakujeme @pohodafestival a vidíme sa dúfam o rok na pohoda 2020🤘🏼🕺🏻💃🏻🐝🦗☀️🌭🍺🎸 . . . . . #pohoda2019 #festivalvibes #festivaloutfit #festivallook #summer2019

443 Likes, 28 Comments – jankahairstylist (@janah_blog) on Instagram: „#pohodafestival deň 3. 🙏🏼😉 Nedá sa dať všetká emócia do fotiek i keby ich je sto. Ďakujeme…“

Zdroj: pohoda.sk