Neverte hoaxom: TAKTO sa koronavírus určite nešíri!

V čase pandémie a s tým súvisiacej paniky sa najrýchlejšie šíria dezinformácie alebo inak povedané hoaxy. Jedným z nich je aj polemika o tom ako sa naozaj šíri koronavírus. Informácie, že zárodky ostávajú vo vzduchu ešte 8 hodín však nie sú pravdivé! Toto tvrdenie vyvrátila aj samotná Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)

Nepodliehajte panike

Kvapôčky sú tak príliš ťažké na to aby sa vo vzduchu udržali. Je síce pravda, že nákaza sa šíri vzduchom no nie takýmto spôsobom. Nakaziť sa môžete ak vo Vašej blízkosti niekto kašle, kýcha či rozpráva. Ak by nakazený človek nemal rúško kvapôčky vyprodukované kašľom či kýchaním by si veľmi rýchlo našli cestu k Vám. Preto je potrebné nosiť rúško a držať si od ľudí dostatočný odstup. Nesmieme zabúdať ani na častejšie umývanie rúk či dezinfekciu našich telefónov. V domácnosti častejšie dezinfikujte kľučky a miesta, ktoré  pravidelne používate či sa ich dotýkate.

World Health Organization Western Pacific on Twitter

FACT: #COVID19 is NOT airborne. The #coronavirus is mainly transmitted through droplets generated when an infected person coughs, sneezes or speaks. To protect yourself: -keep 1m distance from others -disinfect surfaces frequently -wash/rub your 👐 -avoid touching your 👀👃👄

zdroj: refresher.sk