Po Veľkej noci nastane rapídne ochladenie. Čakajte mínusové teploty a sneženie

V posledných dňoch sa na Slovensku nachádza teplý front, ktorý nám spríjemňuje veľkonočné prípravy. Mnohí z nás sa v rámci dodržiavania vládnych opatrení, povzbudení teplým počasím, vybrali do prírody, alebo na záhradku. O pár dní, po Veľkej noci, sa však teploty prepadnú. Hrozia teploty hlboko pod bodom mrazu.

S príchodom apríla sa rapídne oteplilo. Koniec marca bol skôr chladnejší a podobné teploty môžeme očakávať aj po Veľkej noci. Opäť sa teda potvrdí, že apríl je jeden z najpremenlivejších mesiacov v roku. Počas sviatočných veľkonočných dní sa môžete tešiť na extrémne teplé počasie, ktoré je spôsobené prúdením teplého vzduchu od juhu až juhozápadu po okraji rozsiahlej tlakovej výše. Podľa predpovedí majú byť najvyššie teploty na konci aktuálneho týždňa a v pondelok toho nasledujúceho. Teplota sa môže vyšplhať až na +25 °C. 

Následne sa k nám dostaví prudké ochladenie, sprevádzané teplotami od +4 do +12 °C. Podľa predpovedí sa má pre porovnanie na príklade teplôt v Liesku prepadnúť až o 15 stupňov. Počas Veľkej noci tam bude približne +20 °C a krátko po Veľkej noci už len +3 alebo +4 °C. 

Slováci môžu očakávať aj sneženie, no najmä v severných častiach Slovenska. Meteorológovia upozorňujú ovocinárov na nočné mrazy, ktoré sa vyskytnú v regiónoch najmä v noci na utorok a stredu.

Mapa ochladenia. Porovnanie utorňajších teplôt s pondelkovými

Zdroj: imeteo.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po Veľkej noci nastane rapídne ochladenie. Čakajte mínusové teploty a sneženie”