Poľské mestá bojujú proti komunite LGBTI prijímaním diskriminačných rozhodnutí. Vznikajú zóny, ktoré týchto ľudú odmietajú

Poľsko sa v posledných mesiacoch rozhodla vydať cestou nenávisti a násilia, intolerancii a diskriminácii komunity LGBTI. Mestá hraničiace so Slovenskom, na juhovýchode krajiny, prijímajú rozhodnutia, ktoré majú poľskú mládež brániť pred skazenosťou a sexuálnou indoktrináciou píše portál refresher.sk.

Medzi základnými pravidlami, ktoré poľské mestské zastupiteľstvá prijímajú, je aj zamedzenie finančnej pomoci zo štátneho rozpočtu, zákaz využívania mestských, alebo štátnych budov či dokonca rušenie dúhových pochodov v najväčších poľským mestách. Portál Balkan Insight informoval o zavádzaní spomínaných opatrení z dôvodu ochrany detí v Poľsku.

O praktikách poľských miest sa dozvedel aj Európsky parlament, ktorý tieto rozhodnutia odsudzuje a podotýka, že mestá na podobné zákazy nemajú oprávnenia. Školstvo upozornil, že školy by mali chrániť práva všetkých žiakov bez rozdielu pohlavia či orientácie. Poľské opatrenia môžu spôsobiť šikanovanie žiakov a tak inštitúcie EÚ vyzvali, aby všetky členské krajiny zamedzili šikanovaniu ľudí s homosexuálnou orientáciou, ich zneužívaniu či izolácií.

Poľsko však informovalo o prijatí celkovo 98 tzv. rezolúcií a jedného miestneho zákona, diskriminujúceho komunitu LGBTI.

Ben Aquila on Twitter

A third of #Poland declared ‚LGBT-free zone‘ https://t.co/eOwVYh1Nmt #LGBT #EqualRights #HumanRights #Europe #shame @EU_Commission @benjaaquila

Poľsko upozornenia Európskej únie ignoruje a odmieta tolerovať LGBTI komuniku tým, že ich mimovládne organizácie viac nebudú financované štátom. Poľsko komunite venovala pár nemilých slov, kde tvrdili, že komunita LGBTI je propaganda a zahraničná agresivita. LGBTI komunita je pre nich len propagácia kriminality v podobe sexuálnych zločinov, eutanázií, registrovaných partnerstiev či manželstiev rovnakého pohlavia. LGBTI komunita sa proti plánovaným pravidlám postavila už v roku 2019, kedy Rafal Trzaskowski z opozičnej Občianskej koalície, varšavský primátor,  predložil parlamentu Chartu LGBT, ktorá mala komunite zabezpečiť rovnoprávnosť a podporu.

Euractiv infomoval, že proti charte začala v tom čase aktívne bojovať vládna strana Právo a Spravodlivosť (PiS). Strana sa na obranu oháňa tradičnou rodinou a svojou anti-LGBTI kampaňou sa snaží presadzovať normálne životy pre poľskú mládež.

Tisícky ľudí v LGBTI komunite sa však kvôli poľským rozhodnutiam boja žiť normálny život a začali presadzovať potláčanie svojej osobnosti kvôli strachu. Ľudia s inou orientáciou sa radšej nepriznávajú k svojej orientácií, pretože sa cítia byť v nebezpečí.

Zdroj: refresher.sk