Premiér hľadá v sarkastickom statuse odborníkov na COVID-19. Čo by ste mu napísali?

Igor Matovič je premiérom Slovenskej republiky len pár týždňov a už rieši situácie, ktoré žiaden iný premiér v histórií Slovenska neriešil. Aj napriek vážnej situácií sa ju premiér z času na čas snaží zľahčiť svojimi sakrastickými statusmi, ktoré v posledných dňoch intenzívne uverejňuje na svojom facebookovom profile.

V poslednom z nich dokonca hľadá odborníkov na COVID-19 spomedzi 5 miliónov Slovákov. V statuse dodal: „Ak ste jedným/jednou z tých 5 miliónov, ktorí sa už verejne prihlásili, životopis posielať nemusíte.“ Poslednú správu (PS) napísal ako narážku na to, že mnoho Slovákov „mudruje“ o vládou prijímaných opatreniach.

Security Check Required

No Description

Mnoho Slovákov, vrátanie jeho politických kolegov, ho za jeho komunikáciu s verejnosťou odsudzuje, no on sa nevzdáva. Okrem iného chcel verejnosť nechať rozhodovať o kľúčových otázkach prostrednctvom internetového hlasovania. Túto formu zvolil aj pre otázku, ktorú položil tento pondelok. Pýtal sa, aký trest ma podľa nich dostať osoba, ktorá zatajila, že bola napr. v Taliansku na dovolenke a následne sa vrátila do práce – do domova sociálnych služieb.

Security Check Required

No Description

Ako reakcia na premiérové statusy vznikla na Facebooku aj stránka, ktorá vysvetľuje jeho statusy vo forme, ktorú administrátor stránky pokladá za primeranú k štátnikovi ako je on – k premiérovi. Stránka z názvom Výbor pre uvádzanie výrokov Igora Matoviča na pravú mieru sa však nechce vyjadrovať ku každému jeho statusu.

Security Check Required

No Description

Celý problém premiérovej oficiálnej stránky je založený na tom, že všetky príspevky pridáva na svoj súkromný profil, ktorý ma limit 5 000 priateľov. Oficiálnu facebookovú fanpage nemá. Všetci ostatní ľudia ho sledujú len prostredníctvom sledovania jeho súkromného profilu a nie prostredníctvom priateľstva. Takýto profil žiaľ nie je možné spravovať oficiálne a to napríklad tlačovým oddelením vlády. Igor Matovič sa k statusom vyjadril na včerajšej tlačovej konferencii: „Svoje statusy budem revidovať aj do budúcna.“ 

Zdroj: refresher.sk