Slováci si vybrali medzi Matovičom a Pellegrinim. Kto z nich lepšie bojoval s korona pandémiou?

Televízia Markíza už niekoľko týždňov do svojho večerného programu zaradzuje okrem iných aj politickú reláciu Na telo s Michalom Kovačičom, kde sú riešené najmä témy o koronakríze, problémoch spojených s ňou, ale aj o konkrétnych riešeniach. Pred pár dňami si televízia objednala prieskum od agentúry Focus, ktorý mal zistiť preferencie Slovákov medzi premiérom Matovičom a bývalým premiérom Pellegrinim v oblasti zvládania koronakrízy.

Prieskum bol realizovaný medzi 15. a 17. aprílom a zapojilo sa do neho 1016 oslovených respondentov. Prieskum prebiehal telefonicky a taktiež formou online prieskumu, kde mali ľudia vyjadriť svoje preferencie. Podľa výsledkov zvládal lepšie koronakrízu ex-premiér Peter Pellegrini, čo tvrdilo až 37,6% opýtaných. Matovičove riešenia koronakrízy podporilo len 21,6% opýtaných. Na otázku nevedelo odpovedať 8,8% a 32% tvrdí, že obaja krízu zvládajú dobre.

Čo sa týka rozdelenia politických strán, voliči SaS, Za ľudí a OĽaNO podporili Igora Matoviča, zatiaľ čo voliči Smeru a ĽSNS preferovali výber druhého premiéra – Pellegriniho. Voliči politickej strany Za ľudí sa až vo výske takmer 57 % vyjadrili v prospech Matoviča. „Smeráci“  sa priklonoli na stranu Pellegriniho až v 79%. Nestranne sa vyjadrili najmä voliči politickej strany Sme rodina.

Security Check Required

No Description

Okrem agentúry Focus prebiehalo hlasovanie aj na Facebooku, kde bol boj o prvenstvo veľmi napätý. Výsledky facebookového hlasovania však ukázali presný opak výsledkov oficiálneho hlasovania v prieskume. V hlasoví na Facebooku zvíťazil Igor Matovič.

Pozrite si aj dole video, ako hlsovali jednotliví voliči


Zdroj: refresher.sk, aktuality.sk

zdroj titulnej foto: matovic facebook.