Smutná bilancia dnešného dňa: 114 nových nakazených a 2 mŕtvi. Dnes pribudol historicky najvyšší počet pozitívne testovaných

Pred pár minútami bolo zverejnené presné aktuálne číslo nových nakazených na koronavírus. Za posledných 24 hodín pribudlo 114 nových pozitívnych prípadov, pričom bolo testovaných 2 967 vzoriek. Vláda potvrdila aj 2 nové obete, ktoré podľahli nákaze. Celkovo sa tak počet nakazených na Slovensku vyšplhal na 977, pričom 8 z nich nákaze podľahlo. V slovenských súkromných a verejných laboratóriách bolo doposiaľ otestovaných celkovo 33 481 vzoriek, ktoré nemali pozitívny výsledok.

Nové obete

Slovensko dnes zasahla správa dvoch nových obetí, ktoré si vyžiadala pandémia koronavírusu. Jedna z nebohých pacientok bola onkologicky chorá a hospitalizovaná bola vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimanna v Prešove. Liečená bola na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny s obojstranným zápalom pľúc. Druhá dnešná obeť bol starší muž, hospitalizovaný v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Muž bol pred hospitalizáciou v domove dôchodcov v Pezinku.

Aj napriek stabilizácií jeho zdravotného stavu sa ho nepodarilo zachrániť, kvôli náhlej neočakávanej komplikácii. Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva, potvrdila, že Slovensku tak aktuálne evidujeme 8 obetí koronavírusu.

Ministerstvo zdravotníctva taktiež potvrdilo hospitalizáciu 165 pacientov, z čoho bol u 73 pacientov potvrdený pozitívny test na koronavírus. Zvyšných 92 ľudí čaká na výsledky, alebo na samotný test. Dvaja z hospitalizovaných pacientov sa aktuálne nachádzajú na umelej pľúcnej ventilácii a 7 na jednotke intenzívnej starostlivosti. Celkový počet vyliečených je na Slovensku k dnešnému dňu 167. Väčšina z nich bola v domácej izolácii. Len pri 43 pacientoch bola nutná hospitalizácia.

Zdroj: aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Smutná bilancia dnešného dňa: 114 nových nakazených a 2 mŕtvi. Dnes pribudol historicky najvyšší počet pozitívne testovaných”