Šofér na ministerstve obrany zarábal 4498€. Nový minister urobil poriadky!

Cieľom víťaznej strany OĽaNO je odhalenie “nekalostí”, ktoré sa diali počas dlhej vlády SMER-u. Odkedy je zostavená nová slovenská vláda sa už niečo podarilo. Odvolaný bol šéf Štátnych hmotných rezerv, Kajetán Kičura, ktorý sa mal pri objednávaní predražených rúšok obohatiť. Tentokrát si nový minister posvietil na plat šoféra na ministerstve obrany.

Ján Hoľko (SNS), ktorý je blízkym človekom Andreja Danka, bol na ministerstve obrany kľúčový. Jeho šofér zarábal 4498€ na čo ešte pred voľbami upozorňovalo OĽaNO. “Žiaľ, mal som pravdu,” poznamenal Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý je novým ministrom obrany. Spoločne s generálnym tajomníkom sa mu to podarilo napraviť a vláda počas uplynulého týždňa Hoľka odvolala.

 „Za necelé dva týždne pôsobenia ako ministra sa mi tiež podarilo zastaviť nezmyselný predaj budovy vojenských lesov. Makáme ďalej, sľúbil som transparentnosť a systémovosť v rezorte a tak to bude!“ konštatuje Jaroslav Naď. Navyše v septembri roku 2018 informoval Denník N o nevýhodnom miliónovom obchode bez súťaže, do ktorého bola zapletená Hoľková bývalá firma. Preto bolo jeho odvolanie čerešničkou Naďovej práce za uplynulý týždeň v úrade ako to on sám označil.

 

Security Check Required

No Description

zdroj:refresher.sk