Učiteľ urobil obrovské gesto. Svojej žiačke vysvetľoval učivo cez okno jej verandy

Karanténa zmenila učebné postupy a celý zabehnutý školský systém. Rovnako ako aj na Slovensku, aj deti v Amerike sa musia učiť samé doma, s pomocou rodičov alebo prostredníctvom internetových komunikačných kanálov.

Rylee Anderson, dvanásťročná študentka z Južnej Dakoty, sa však z matematickými príkladmi trápi doma viac, ako kedykoľvek predtým. Obrátila na preto na svojho skvelého učiteľa s prosbou o vysvetlenie učiva, ktorému nerozumie. CNN informovala o tom, že učiteľ ani sekundu neváhal, vzal malú tabuľu s fixou a šiel rovno k žiačke domov s rozdielom, že ostal stáť na verande a svojej žiačke vysvetľoval učivo len cez sklo.

Učiteľ menom Chris Waba je natoľko oddaný svojej práci, že neváha cestovať niekoľko desiatok minúť kvôli tomu, aby jeho žiaci neprišli v karanténe o učivo, ktoré majú ovládať. Žiačka sa pre CNN vyjadrila, že si veľmi váži, že jej učiteľ prišiel až k nej domov. Všetko prebehlo bez porušenia prísnych vládnych opatrení a nedošlo k ohrozeniu učiteľa a ani žiačky.

Fotografiu zverejnil otec žiačky so slovami: „Táto fotografia ukazuje, čo sú schopní urobiť učitelia pre to, aby ich žiaci o nič neprišli.“ 

Poznáte podobných učiteľov? Dajte nám v komentároch vedieť.

Josh Anderson on Twitter

My 6th grader emailed her math teacher for some help, so he came over & worked through the problem with her on our front porch. @Chriswaba9 , our neighbor, MMS teacher & MHS Wrestling Coach. #KidsFirst @MadisonMSNews @MarkOsports @dakotasportsnow @dakotanews_now @stwalter20

Zdroj: refresher.sk