Všetkým rovnakým dielom! Vysokoškoláci vytvorili petíciu za zrušenie štátnych skúšok

Určite Vám neušla informácia týkajúca sa zrušenia tohtoročných maturít. Zmeny nastali aj pre končiacich žiakov základných škôl, ktorí tohto roku nebudú písať monitor a hodnotení budú iba slovne. Končiacim stredoškolákom sa známka vypočíta pomocou priemeru známok, ktoré dosiahli za celé 4 roky štúdia. Toto všetko sa nepáči vysokoškolákom, ktorých situáciu ministesrtvo vôbec nerieši píše portál refresher.sk.

Cítia sa byť ukrivdení

Aj napriek tomu, že sa semestre a termíny odovzdania záverečných prác posunuli, štátnice a obhajoby sa budú konať online. Vysokoškoláci to považujú ako neférový krok, keďže maturity sa online konať nebudú.

Rovnako majú problém s dopísaním samotných prác, keďže univerzitné knižnice odkiaľ by čerpali potrebnú literatúru sú zatvorené. Preto sa rozhodli na stránke peticie.com založiť petíciu pod názvom “Všetkým rovnakým dielom!”. Vytvorená bola 23. apríla a doteraz ju podpísalo 8637 ľudí.

 

Woman in White Shirt Showing Frustration

Zdroj: pexels.com

 

V petícii žiadajú o zrušenie obhajob záverečných prác alebo dokonca úplne zrušenie štátnych skúšok, keďže maturantom boli záverečné skúšky odpustené. Stále sa pri tom držia iba veľavravného hesla “Všetkým rovnakým dielom!”. Čo sa týka ministerstva školstva, to ešte na internetovú petíciu zatiaľ nereagovalo. No čím viac mediálneho priestoru a podpisov táto petícia získa, tým je väčšia pravdepodobnosť toho, že sa tento problém bude naozaj riešiť.

 

Čo si o tom myslíte Vy? Mali by sa aj vysokoškolákom zrušiť záverečné skúšky? Aké zmeny by ste pre nich navrhli Vy?

zdroj:refresher.sk