Vyrobte si jednorázové ochranné rúško len za jednu minútu, poďla nášho návodu

V niektorých krajinách, rovnako ako aj na Slovensku, je nosenie rúška na verejnosti povinnou záležitosťou. Pre bežných ľudí sa odporúča nosiť doma vyrobené ochranné rúško, aby lekárske tvárové masky a zdravotnícke rúška boli primárne využívané zdravotníkmi. Mnoho ľudí si práve preto začalo vyrábať svoje vlastné ochranné rúška. Ak ste mali v posledných týždňoch viac času, alebo ak ste pracovali z domu, určite ste túto príležitosť využili aj vy a vyrobili ste si svoje vlastné rúška.

Čo však robiť, ak už nemáte látku? Stačí napríklad opäť použiť svoje staré bavlnené oblečenie. Prinášame vám však jednoduchý spôsob, ako si vyrobiť jednorázové ochranné rúško len za 1 minútu. Nepotrebujete ani schopnosti šitia a dokonca ani žiadnu látku. Čo však potrebujete? Klasický obrúsok! Samozrejme to nie je ochranná pomôcka, ktorú môžete opakovateľne používať. Slúži len na jednorázové použitie.

Quick way to make face mask in 1 minute

Quick way to make a face mask in 1 minute How to make a disposable face mask with the napkin (tissue paper) This is not a substitute for medical masks.. I co…

Takúto jednorázovú masku si vyrobil aj jeden z členov hasičského zboru, ktorý napísal:

„Som zdravotník v dôchodku. Vlastne hasičský záchranár. Pracoval som v San Franciscu. Keď som pred rokmi začal, nemali sme na sebe nič – rukavice, masky – absolútne nič. Ale trochu odbočím. Chcel by som len odkázať žene v tomto videu, že si myslím, že je skvelé, že sa snaží ľuďom pomôcť práve takýmto spôsobom… Rúško nie je určené pre lekárov, no na cestu na obyčajný nákup úplne stačí. Mohli by ste však nájsť nejaký spôsob, ako takto vyrobenému rúšku zabezpečíte vyššiu ochranu, no aj napriek si naozaj vážim, že ste si našli čas a ukázali ľuďom, že si jednorázové rúško dokážu vyrbiť aj doma. 

Pokúsite sa vyrobiť toto rúško aj vy?

Zdroj: tiphero.com