Žena šije stovky rúšok, ktoré zavesí na strom, aby si ich mohli vziať ostatní

Uprostred pandémie COVID-19 sa odporúča, aby ľudia na verejnosti nosili ochranné masky na tvár. Samozrejme sa dáva prednosť tomu, aby ste zostanete doma. Ak však musíte ísť von, zakryte si tvár. Ako pravdepodobne viete, masky na tvár sú v súčasnosti nedostatkovým tovarom. Ale našťastie nie je vôbec ťažké si ho vyrobiť. Tu je návod na výrobu jednorazovej masky pre domácich majstrov, ktoré sú vyrobené za minútu a spôsoby, ako masku môžete inovovať tak, aby nepoškodila vaše uši. 

Aj keď možno nemáte čas na vytvorenie vlastnej masky alebo nemáte na to materiály. Tu prichádza pomoc.

Žena menom Deb Siggins sa rozhodla, že chce urobiť niečo pre ľudí, ktorí neboli schopní získať alebo si vyrobiť vlastné masky. Pracovala, aby ušila stovky masiek pre priateľov, rodinu a susedov a dokonca to rozšírila na celú svoju miestnu komunitu v Lowe.

Ale ako by ľudia mohli mať dostať masiek? Siggins ich zavesila na strom neďaleko jej domu, aby si ich ľudia mohli vziať, ak to budú potrebovať.
Je to ako na Vianoce ! Ľudia dokonca začali stavať vianočné osvetlenie na svojich domoch ako prejav nádeje.
Myšlienka maskového stromu začala po tom, ako miestna nemocnica v jej štáte poslala žiadosť o ručne robené masky pre zdravotníckych pracovníkov.

Mojím cieľom bolo urobiť 100 masiek pre nemocnicu, ale potom ma oslovili moji priatelia a rodina aby som masky vyrobila aj pre nich,“ povedala Siggins.
Siggins, ktorá miluje remeslá, šije a pomáha ľuďom usúdila, že ide o jej povolanie a odišla z práce. „Som darca, nie odberateľ, takže vždy rada pomôžem,“ povedala.

Ľudia v jej komunite a mimo nej, ktorí potrebovali masky sa na Deb stále obracali. Dostala toľko žiadostí na masky, že sotva dokázala držať krok s dopytom.
„Je to šialené, dostávam toľko žiadostí zo všetkých strán až do bodu, keď ich už nedokážem udržať,“ uviedla.

Napriek tomu nemá v úmysle prestať masky vyrábať. A zatiaľ čo jej strom plný masiek končiť každý deň holý, neustále ho napĺňa. Okrem toho naďalej vyrába masky pre potreby pracovníkov: hasičov, záchranárov, tých, ktorí pracujú v supermarkete a starších pacientov, ktorí sú najviac ohrození vírusom.

Aký milý čin láskavosti ! Čo si myslíte o tejto myšlienke so stromom ? Dokázali by ste si vytvoriť vlastnú masku, aby ste sa chránili pri odchode z domu?

zdroj:tiphero.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena šije stovky rúšok, ktoré zavesí na strom, aby si ich mohli vziať ostatní”