10 tipov, ako si prestať ohrýzať nechty raz a navždy ! Skoncujte s týmto zlozvykom raz a navždy

Keď sa snažíme bojovať proti našim zlozvykom ako je napríklad ohrýzanie nechtov, potrebujeme praktické tipy, ktoré je možné ľahko implementovať bez toho, aby sme na to vynaložili príliš veľké úsilie. Či si ich okusujeme kvôli úzkosti, hnevu alebo nude, robíme to podvedome. Nevedomosť o niečom sťažuje boj a prácu proti zlozvyku a môžu pomôcť iba praktické tipy.

  1. Skracujte ich na maximum.

Nožničky na nechty majte vždy nablízku. V okamihu keď si všimnete, že nechty sú o niečo dlhšie, skráťte si ich. Dokonca aj ten najmenší musí byť ostrihaný a nie uhryzený. Takže ak prepukne nutkanie na okusovanie nechtov, siahnite po nožniciach na nechty. Keď ich budete mať krátke, nebudete mať nutkanie si ich ohryzovať.

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

  1. Noste rukavice alebo si bandážujte prsty.

Existujú 2 spôsoby ako to urobiť: buď si obviazať nechty alebo nosiť rukavice.
Po obviazaní nechtov vám to bude neustále pripomínať, že by ste si ich nemali hrýzť. V skutočnosti môžete dokonca použiť čistú pásku ako diskrétnejšiu možnosť. Rukavice sú tiež skvelé na to, keď ste doma, pretože nebudete musieť neustále meniť pásku alebo obväz.

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

 

  1. Nájdite si činnosti, ktorá vám pomôžu zamestnať vaše prsty.

To sa môže líšiť v závislosti od osoby. Všetci máme rôzne záľuby, preto je dobré popremýšľať o ich použití ako obranného mechanizmu. Vytvárajte ilustrácie, maľujte,  alebo jednoducho seďte na rukách, vložte si ich do vrecka, skúste len tak čmárať na papier alebo klikať na pero.

 

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

  1. Zaneprázdniť musíte aj vaše ústa.

Zamestnajte aj vaše ústa, pokiaľ ide o okusovanie nechtov. Uvidíte, že po nejakom čase sa impulz na okusovanie nechtov stratí. Začnite žuvať žuvačku alebo cmúľať cukríky. Môžete mať tiež na blízku fľašu s vodou a napiť sa vždy, keď budete mať nutkanie okusovať si nechty.

 

  1. Horký lak na nechty

Použite lak na nechty, ktorý má horkú chuť. Je to bezpečná chemikália s veľmi silnou, dlhotrvajúcou chuťou. Pri jeho aplikácii nezabudnite pokryť celý necht spolu s okolitou pokožkou. Jeho hrozná chuť vás odradí od okusovanie nechtov. 

  1. Zvlhčite si ruky, keď začne mať nutkanie na okusovanie nechtov.

Túto metódu môžete považovať za dvojnásobnú výhodu. Nechajte si hydratačný krém na ruky vždy pri sebe a použite ho, keď opäť dostanete chuť ohrýzať si nechty.

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

  1. Pilník na nechty, vždy na blízku.

Umiestnite niekoľko pilníkov na nechty po dome aj do svojej kabelky. Týmto spôsobom nebudete mať ospravedlnenie, keď sa vám zlomia nechty a budete si ich chcieť okusovať. Po spustení impulzu uchopte pilník na nechty a začnite si pilníkovať nechty, jeden po druhom.

 

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

  1. Na zápästie si navlečte gumičku a pri nutkaní okusovať nechty ju použite.

Umiestnenie gumičky na zápästie, môže pomôcť odvyknúť si od okusovania nechtov. Keď zdvihnete ruku, aby ste si začali ohrýzať nechty, začnite sa radšej hrať s gumičkou.

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

  1. Pomocou telefónu môžete udržiavať vaše nechty celé.

Váš telefón sa teraz môže stať vaším najlepším priateľom a pomocníkom. Keďže často trávime voľný čas na sociálnych sieťach, jedna z našich rúk je často voľná a tá sa stáva cieľom hryzenia. Stiahnite si niekoľko hier, ktoré musíte hrať oboma rukami. Môžete tiež začať písať poznámky do telefónu, len aby ste odpútali pozornosť od nechtov.

 

  1. Používajte vizuálne pripomenutia.

Oblepte svoj domov poznámkami. Vždy keď sa pozriete hore, doľava alebo doprava, bude tam upozornenie, aby ste prestali s okusovaním. Môžete si tiež zmeniť tapetu na telefóne na poznámku alebo fotografiu, ktorá vás bude motivovať.

 

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

Bonus: „20 rokov som si okusoval nechty. Prvá fotografia bola urobená v júli 2019 a druhá v decembri 2019. Moje sebavedomie je späť. “

 

10 Tips to Stop Biting Your Nails Once and for All

Ako dlho ste si okusovali nechty? Máte nejaké tipy, ktoré pomôžu zbaviť sa návyku?

Napíšte nám ich do komentára.

zdroj:takprosto.cc

ako zastavit hryzenie nechtov, ako si predstat obkusovat nechty, kusanie nechtov, Ako prestať s ohrýzaním nechtov? Pomôžu tieto tipy a triky!10 dôvodov, prečo by ste mali okamžite skoncovať s obhrýzaním nechtov