Ako si vypestovať kvitnúci strom peňazí

Tučnolisť alebo strom peňazí sa stovky rokov považuje za symbol bohatstva a finančného úspechu. Každý už určite videl túto krásnu rastlinu s mäsitými listami, ale len málo z nich malo to šťastie, že ju videli kvitnúť.

Predpokladá sa však, že ak bude váš tučnolist kvitnúť, očakávajte výrazné zvýšenie príjmu. Ako však presvedčiť strom peňazí, aby kvitol a priniesol vám šťastie?

денежное дерево

Podmienky kvitnutia

Kvitnutie tučnolistu sa zvyčajne vyskytuje najskôr po 5-10 rokoch života. Ak to chcete dosiahnuť, musíte splniť niekoľko podmienok:

 

Tak ako každý sukulent, aj tučnolist žena potrebuje veľmi mierne polievanie. Nepolievajte ho viac ako 1x až 2x týždne. Prelievanie či nedostatok vody sú pre túto rastlinu fatálne.

полив

 

Je dôležité, aby tučnolist bol na svetlom mieste a užíval si denné svetlo tak dlho, ako je to možné, potom bude mať väčšie šance na bohaté kvitnutie.

свет

Pohnojte rastlinu. Môžete použiť rovnaké hnojivá ako pre kaktusy.

Na jar, keď už zima ustúpi, začnite ju dávať na čerstvý vzduch alebo častejšie vetrajte byt.

 

Ako tučnolist rastie, pravidelne ho presádzajte do nového kvetináča, ktorý by nemal byť príliš hlboký. Pri veľkom množstve pôdy sa koreň rozprestiera nadol a rastlina smerom nahor, čo ju robí tenkou a slabou.

пересадка

Zbavte sa zlých a starých listov včas.

 

Aby ste zvýšili energiu tohto ochrancu domova, dodržiavajte nasledujúce tipy:

Venujte mu pozornosť. Zoznámte sa s ním. Tučnoslit miluje komunikáciu. Povedzte mu o svojich finančných problémoch, poďakujte za pomoc a podeľte sa o svoje finančné plány na týždeň.

внимание

Panuje názor, že prach na listoch znižuje finančnú energiu rastliny a môže sa stať prekážkou vo finančných tokoch. Aj v prípade, že neveríte v kúzlo tohto rituálu, mali by ste mu pravidelne utierať listy.

Vo feng shui je za bohatstvo zodpovedná juhovýchodná časť domu. Práve tu tučnolist najsilnejšie prejaví svoje energetické schopnosti.

Na zvýšenie vašej pohody si bankovky priviažte alebo pripevnite medzi listy, čím sa zvyšuje jej potenciál. Pravidelne ich vymieňajte za nové, čím sa aktivuje peňažný cyklus.

Peniaze, ako viete, majú radi počítanie. Preto na pritiahnutie finančného blahobytu do domu vám pomôže spočítať si listy tučnolistu. To sa dá ľahko dosiahnuť počas utierania prachu.

 

 

Finančná dohoda

Kúpte si 7 sviečok. Nalejte vodu do pohára, ktorým polievate rastlinu. Vezmite si 7 mincí.

Presne o polnoci zatvorte izbu, zapáľte sviečky a vytvorte uzatvorený kruh. Vo vnútri kruhu by mal byť strom peňazí.

Postupne ho polievajte, a 7-krát po sebe zopakujte nasledujúce slová:

Do čiernej zeme vkladám mince, ticho kradnem zo stromu peniaze.

Kvitni v mojom dome, prines so sebou veľa bohatstva.

 

zdroj:takprosto.scc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako si vypestovať kvitnúci strom peňazí”