Bezpečnú vzdialenosť na plážach vyriešili rezerváciami. Francúzi vymyslely systém rezervácií v ohrádkach

Na francúzskej pláži v La Grande-Motte sa aj napriek dodržiavaniu bezpečnostných vzdialeností dá opaľovať bez najmenších komplikácií. Jedinou podmienkou je však uskutočnene rezervácie na maximálne 3 hodiny denne píše portál refresher.sk .

Francúzsko, jedna z najviac postihnutých krajín koronavírusom, sa postupne vracia do starých koľají. Aj napriek tomu, že v krajine platia určité obmedzenia týkajúce sa aj pobytu na pláži, súkromné pláže na juhu Francúzska si však vymysleli spôsob, sko na ne dostať ľudí.

Francúzi vyriešili bezpečnú vzdialenosť na plážach. Musíš si zajednať povinnú rezerváciu v ohrádkeZdroj: Twitter/ NBC News

Miestna samospráva vymyslela rezervačný systém, ktorý zabezpečuje dodržiavanie odstupov na plážach. Ľudia si vlastne rezervujú ohrádku, v ktorej môžu byť maximálne so 6 členmi svojej domácnosti.

Francúzi vyriešili bezpečnú vzdialenosť na plážach. Musíš si zajednať povinnú rezerváciu v ohrádkeZdroj: Twitter/The Philippine Star

Jedna z pláží na juhu Francúzska ponúka až 66, lanami oddelených, miest na pláži. Pláž svoj rezervačný systém spustila minulý týždeň a od vtedy sa neobjavila ani hodina, počas ktorej by bola aspoň jedna ohrádka prázdna.

Pán, stojaci pri vchode, pred vstupom informuje každého zákazníka: „Na tejto pláži je zakázané piť alkohol alebo fajčiť. Ani chodiť nemôžete len tak a musíte sa riadiť smerom premávky ľudí.“ Jedna z návštevníčok odvetila, že mala šťastie, že tam bola skoro ráno, pretože neskôr boli všetky miesta plné. Iný muž potvrdil, že kúpanie a opaľovanie je pre neho relaxácia a tak sa na to celé týždne tešil.

Zdroj: refresher.sk