Budú aj po “koronakríze” obchody v nedeľu zatvorené? Väčšine zákazníkov a zamestnancov to vyhovuje, búria sa najmä mladí ľudia!

Idea, že by obchody ostali aj po prekonaní pandémie v nedeľu zatvorené rozdelili národ ale aj koalíciu na dve strany. Minister hospodárstva, Richard Sulík, by obchody zatvorené nenechal no minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak by návrh podporil. Aby sa záujem ľudí (zákazníkov ale aj zamestnancov) ukázal v číslach prišla agentúra 2muse s prieskumom, ktorého výsledky sú jednoznačné.

 

Zatvorené obchody v nedeľu zamestnancom nevadia

Získavanie ohlasov od 1000 respondentov prebiehal medzi 5. a 7. májom. Prieskum pozostával z troch výrokov, ku ktorým sa respondenti mali jasne vyjadril – a to či s ním súhlasia alebo nie. Výsledky spomedzi zamestnancov obchodných reťazcov bol nasledovný: 81% ľudí tvrdí, že platiaci zákaz je podľa nich správny.

Nedeľné nakupovanie tak chýba iba 11% opýtaným a až 90% ľuďom nevadí, že aj veľké supermarkety majú v nedeľu zatvorené. Čo sa týka odpovedí od zamestnancov maloobchodu, je to opäť jednoznačné. Až 99% nedeľné nakupovanie nechýba a a nevadí im ani to, že si nenakúpia ani vo veľkých supermarketoch. A až 91% zamestnancov maloobchodu si myslí, že aktuálny zákaz je naozaj správny.

 

prieskum

Zdroj: Záverečná správa z reprezentatívneho prieskumu agentúry 2muse

 

Bratislavčania a mladí ľudia ako zákazníci s návrhom nesúhlasia

Výraznejšie iné výsledky sú však zjavné až po zaradení respondentov do vekových kategórii či rozdelenie podľa trvalého bydliska. Totižto až 28% ľudí vo veku 18 až 25 rokov považuje tento zákaz za zbytočný a až 22% nedeľné nakupovanie chýba. Čo sa týka veľkých miest až 29% považuje nedeľný zákaz predaja potravín za zbytočný. Dokonca až 30% bratislavčanov si myslí to isté čo je takmer dvojnásobok respondentov v porovnaní so zvyškom Slovenska.

 

prieskum

Zdroj: Záverečná správa z reprezentatívneho prieskumu agentúry 2muse

 

V celkovom závere však so zatvorením obchodov v nedeľu súhlasí až 80% Slovákov z čoho 60% s tým súhlasí jednoznačne. Aký máte na to názor Vy? Je podľa Vás zatvorenie obchodov v nedeľu správne? Chýba alebo vadí Vám, že si v nedeľu nemôžete ísť nakúpiť? 

 

prieskum

Zdroj: Záverečná správa z reprezentatívneho prieskumu agentúry 2muse

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Budú aj po “koronakríze” obchody v nedeľu zatvorené? Väčšine zákazníkov a zamestnancov to vyhovuje, búria sa najmä mladí ľudia!”