Český zubár sa prezliekol do kostýmu pandy, aby vyšetril chlapčeka s autizmom. Nápad sa páčil úplne každému

 

Porucha autistického spektra je rozšírená čím ďalej tým viac. Mnoho rodičov trápia takéto odlišnosti ich detí a každodenné zákroky a bežné veci, ktoré rodičia zdravých detí neriešia sa pre nich stávajú nočnou morou.

Podobne ako pri mnohých iných veciach, je tomu tak aj pri návšteve lekára. Ťažšie to je dokonca už len pri zubárovi, pretože tam dieťa musí pokojne ležať a mať otvorené ústa. Práve pri bežnom zubnom vyšetrení sa jeden statočný a obetavý zubný lekár z Nové Bystřice v Českej republike, prezliekol do kostýmu pandy, aby uľahčil vyšetrenie autistického chlapca. Takéto deti prežívajú každú emóciu 100x viac a aj malý podnet pri nich môže spôsobiť neskutočne zúrovú reakciu. Je potrebné, aby sa im lekári prospôsobovali a brali ohľad na ich diagnózu.

Pán zubár s manželou sa tak naozaj prezliekli do kostýmov pandy a tigra, aby chlapcovi spríjemnili zubné vyšetrenie čo najviac ako môžu. Na účte na Twitteri používateľka Janka zverejnila fotografiu chlapca s ochotným zubárom a s jeho manželkou. Táto fotografia a príbeh za ňou lámu rekordy. Doteraz ju zdieľalo viac ako 2 tisíc ľudí.