Chorý Alex konečne dostane vysnívaný liek. V Budapešti mu v piatok robili prvé vyšetrenia

Pre Alexa, rovnako ako pre iné slovenské detičky, ktoré trpia vzácnou chorobou SMA, sa v uplynulých týždňoch konali viaceré zbierky na to, aby dokázali vyzbierať dostatočný počet finančných prostiedkov na to, aby im mohol byť podaný liek. Na Slovensku v posledných mesiach bojovali 4 detičky o spravodlivosť a o to, aby im náklady na tento niekoľkomiliónový liek preplatili zdravotné poiťovne. Boj s nimi však úspešný nebol a tak sa rodičia rozhodli vytvoriť verejnú zbierku.

Prvé dieťatko, ktoré dostalo potrebný liek na sinálnu svalovú dystrofiu, bol Riško. Druhým je práve Alex, ktorý pochádza z Košíc. Rodina sa na výsledky po lieku veľmi teší a na svojom oficiálnom facebookovom profile zverejnila príspevok, v ktorom bolo napísané, že minulý týždeň cestovali s Alexom do Budapešte, kde ho čakali prvé potrebné vyšetrenia.

Deti trpiace spinálnou svalovou dystrofiou inú šancu na vyliečenie, či zmiernenie príznakov, nemajú a tak je ich jedinou záchranou práve najdrahší liek na svete v cene dva milióny eur. Rodičia ďalších dvoch detí, ktoré potrebujú tento liek prosia Slovákov o pomoc. Viac informácií, ako im môžete pomôcť, sa dozviete na tejto stránke, kde nájdete ďaľšie podrobnosti ako podporiť Améliu a Alexeja.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chorý Alex konečne dostane vysnívaný liek. V Budapešti mu v piatok robili prvé vyšetrenia”