Chorý Alex konečne dostane vysnívaný liek. V Budapešti mu v piatok robili prvé vyšetrenia

Pre Alexa, rovnako ako pre iné slovenské detičky, ktoré trpia vzácnou chorobou SMA, sa v uplynulých týždňoch konali viaceré zbierky na to, aby dokázali vyzbierať dostatočný počet finančných prostiedkov na to, aby im mohol byť podaný liek. Na Slovensku v posledných mesiach bojovali 4 detičky o spravodlivosť a o to, aby im náklady na tento niekoľkomiliónový liek preplatili zdravotné poiťovne. Boj s nimi však úspešný nebol a tak sa rodičia rozhodli vytvoriť verejnú zbierku.

Prvé dieťatko, ktoré dostalo potrebný liek na sinálnu svalovú dystrofiu, bol Riško. Druhým je práve Alex, ktorý pochádza z Košíc. Rodina sa na výsledky po lieku veľmi teší a na svojom oficiálnom facebookovom profile zverejnila príspevok, v ktorom bolo napísané, že minulý týždeň cestovali s Alexom do Budapešte, kde ho čakali prvé potrebné vyšetrenia.

Deti trpiace spinálnou svalovou dystrofiou inú šancu na vyliečenie, či zmiernenie príznakov, nemajú a tak je ich jedinou záchranou práve najdrahší liek na svete v cene dva milióny eur. Rodičia ďalších dvoch detí, ktoré potrebujú tento liek prosia Slovákov o pomoc. Viac informácií, ako im môžete pomôcť, sa dozviete na tejto stránke, kde nájdete ďaľšie podrobnosti ako podporiť Améliu a Alexeja.

 

Zdroj: tvnoviny.sk