Dávajte si pozor na výber rúška: TENTO muž to naozaj prepískol!

Rúško či iná ochrana horných dýchacích ciest sa stala novým doplnkom do našich šatníkov. Farebné, vzorované, s flitrami, čipkou alebo vtipnými obrázkami – každý sa snaží byť jedineční. No ak nechcete niekoho uraziť alebo si zavariť na mastnú pokutu, musíte si dávať pozor čím sa pred vírusom chránite. Istý muž z Ameriky to však nedomyslel a okrem pobúrenia nakupujúcich či zamestnancov má za chrbtom detektívov!

 

Woman in Yellow Tshirt and Beige jacket Holding a Fruit Stand

Zdroj: pexels.com

 

Rasizmus v Amerike nevymrel

Na sociálnych sieťach začali kolovať fotografie z amerického reťazca Vons. V meste Santee (okres San Diego) si do obchodu nakráčal muž v bielej maske, ktorá vyzerá ako tá používaná Ku Klux Klanom. Primátor mesta Santee – John Minto – tvrdí, že maska “stvárnila symbol nenávisti”. Vo vyhlásení mestskej rady tak spomenul, že v meste nikto nebude tolerovať takéto správanie. “Správanie tohto človeka nereprezentujú nás ako ľudí a ako úžasné mesto,” dodal.

Photo circulating on social media of man wearing Ku Klux Klan hood at the Santee Vons grocery story.

 

Vo vyhlásení reťazca Vons bolo spomenuté, že muža napomenuli zamestnanci a on ich slová ignoroval až do času kým nebol pri pokladniach. “Toto bol znepokojivý incident pre našich zamestnancov a zákazníkov a spoločne s naším tímom zvažujeme ako podobné situácie riešiť v budúcnosti,” zakončila správu hovorkyňa Vonsu. Prípadu sa ujali detektívi, ktorí budú muža primerane trestne stíhať.

https://www.facebook.com/TheOther98/posts/4511833108827632

 

zdroj: https://timesofsandiego.com/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dávajte si pozor na výber rúška: TENTO muž to naozaj prepískol!”