Hlavný hygienik oznámil ďalšie výnimky týkajúce sa nosenia rúšok

Ako sa zdá, na Slovensku je pandémia koronavírusu pomaly na ústupe. S nízkymi prírastkami nakazených a zodpovednosťou nás občanov prišlo aj zmiernenie opatrení.

Nosenie rúšok v exteriéri je dobrovoľné ale iba v prípade ak v okolí 5-tich metrov nikto nie je. Napriek týmto zvoľneným opatreniam sa hlavný hygienik, Ján Mikas, rozhodol udeliť v rámci nosenia rúšok ďalšie výnimky.

 

Woman in White Face Mask

Zdroj: pexels.com

 

Hlavný hygienik udelil nové výnimky

Od včerajšej 12-tej hodiny (28. máj) vošli do platnosti rozšírené výnimky týkajúce sa prekrytia horných dýchacích ciest. Povinnosť nosiť rúško sa ruší pre ženícha a nevestu na svadbe.

Rúško či iné prekrytie horných dýchacích ciest už nemusia mať ani žiaci, ktorí sa zúčastňujú prijímacích, komisionálnych či jazykových skúšok. Takisto aj žiaci, ktorí sa zúčastňujú skúšok odbornej spôsobilosti na výkon povolania či pri ukončení výchovy a vzdelávania. Výnimka z povinnosti nosenia rúšok platí aj pre poslucháčov (komisiu) pri štátnych jazykových skúšok.

 

bride, dress, girl

Zdroj: pexels.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Hlavný hygienik oznámil ďalšie výnimky týkajúce sa nosenia rúšok”