Ikea predáva svoju ikonickú tašku vo farbách LGBTI+ komunity. Ikea sa hlási k podpore komunity

Kto by predsa nepoznal legendárnu modrú tašku od obchodného domu s nábytkom, Ikea. Je veľká a praktická, čím mnohým slúži ako veľmi spoľahlivý pomocník pri sťahovaní, či nákupoch.

Spoločnosť prišla s dvakrát drahšou novinkou, ktorá má aj skrytý význam a účel. Bola vytvorená pre podporu LGBTI+ komunity. Ich dúhová edícia legendárnej tašky vznikla na podporu komunity rovnako ako aj organizácií, slúžiacich na pomoc sexuálnym menšinám. Už o pár dní, 17. mája, bude svet oslavovať Medzinárodný deň proti homofóbii, transfóbii a bifóbii. Spoločnosť na počesť tohoto medzinárodného dňa vyjadruje podporu všetkým ľuďom s cieľom, aby sa konečne cítili ako súčasť kolektívu a získali rešpekt za svoju jedinečnosť.

Ikea začala na Slovensku predávať dúhovú verziu svojej ikonickej tašky. Hlási sa tak k podpore LGBTI+ komunityZdroj: Ikea.com

Nové vydanie tašky získalo názov STORSTOMMA. Pôvodná, prvá a doposiaľ jediná, verzia 71 litrovej tašky niesla názov FRAKTA. Dúhová taška je dostupná vo všetkých kamenných predajniach spoločnosti a rovnako aj online, v ich internetovom obchode.

Zdroj: refresher.sk