Islanďania prekvapili. Pred plavárňou čakali už od polnoci. Vraj sa nevedeli dočkať kúpania

Uvoľňovanie opatrení je postupne uskutočňované vo všetkých postihnutých krajinách. Výnimkou nie je ani Island, v ktorom sa ľudia dožadovali otvorenia verejných plavární. Plavárne boli zatvorené viac ako 2 mesiace, čo bolo pre obyvateľov Islandu veľmi náročné.

Plávanie je na ostrove už niekoľko desaťročí najpopulárnejším programov voľného času. Portál Grapevine informoval o dlhých radoch pred verejnými plavárňami, ktoré sa tvorili už od polnoci. Pondelok, 18. máj, bol dňom, kedy sa vláda rozhodla otvoriť plavárne, no neočakávala, že ľudia budú chcieť využiť túto možnosť takmer ihned‘ po polnoci. Mnoho plavární sa však rozhodlo otvoriť brány presne po tom, čo ručičky hodiniek odbili polnoc.

Ľudí neodradili ani prísne hygienické pravidlá, ktoré sprevádzajú otvorenie verejných športovísk. Prevádzkovatelia plavární sú nútení dezinfikovať priestory niekoľkokrát denne či čistiť bazény omnoho častejšie ako predtým. V krajine sa doposiaľ otvorili len bazény, sauny zostávaju zatvorené aj naďalej.

Addi on Twitter

@BrianBengal Here in Iceland we’ve been successful in dealing with the spread and now we are slowly easing restrictions. But there are always idiots and setbacks. This video is from midnight when they opened the swimming pools up again after being closed for weeks 😮 https://t.co/l8M1RlGJ9l

Dagur B. Eggertsson, starosta Reykjavíku, vo svojom oficiálnom facebookovom príspevku zavtipkoval, že v pondelok ráno bude v práci hned‘ niekoľko unavených zamestnancov. Dôvodom bude plávanie, ktoré však za to určite stálo. Plavárne sú v krajine aktuálne otvorené na 50%. Prvého júna bude povolená 75% zaplnenosť kapacity a od polovici tohto mesiaca by už mali fungovať v normálnom režime.