Kňaz dodržiaval dostatočný odstup od veriacich tak, že na nich striekal svätenú vodu vodnou pištoľkou

Uvoľňovanie opatrení, ktoré bolo potvrdené začiatkom týždňa, povolilo mnoho aktivít, ktoré Slovákom veľmi chýbali. Okrem iných to sú aj návštevy divadiel a kín s určitými podmienkami.

V Amerike boli rovnako ako na Slovensku pre minimalizáciu následkov COVID-19 zavedené podobné bezpečnostné opatrenia na miestach s veľkým počtom ľudí. Omše sa tam však konať mohli, no s prísnymi pravidlami.

Epidemiologická situácia prinútila jedného z kňazov v USA pristúpiť k tomu, aby svojich veriacih striekal svätenou vodou vodnou pištoľou. Otec Tim Pelc z Detroitu prišiel s geniálnym nápadom, ktorým inšpiruje kňazov na celom svete. Týmto spôsobom svätenia dodržuje hygienické pravidlá a tak nechráni len seba, ale aj ostatných veriacich.

Svätenie počas tradičných Veľkonočných sviatkov vymyslel bravúrne. Jeho fotografie sa stali virálnymi a memečkári sa na ňom poriadne bavia. Neznámy zdroj tvrdí, že sa jeho pretvorené fotografie dostali až do Vatikánu.

Kňaz prezradil: „Tento spôsob som vymyslel z dôvodu, aby som pomohol deckám z farnosti. Tí chceli oslavovať Veľkú noc tradične, no situácia vo svete nám to nedovoľovala. Tento spôsob však zaručil doržiavanie bezpečnostného odstupu.

Kňaz striekal svätenú vodu na veriacich vodnou pištoľkou. Chcel dodržiavať dostatočný odstupZdroj: Twitter/ Carmen Dahl

Kňaz striekal svätenú vodu na veriacich vodnou pištoľkou. Chcel dodržiavať dostatočný odstupZdroj: Twitter/Derric Clifton

Sám kňaz potvrdil, že sa jeho fotografie dostali do Vatikánu, z čoho je veľmi prekvapený. Nikto sa mu žiaľ neozval, no aj napriek tomu ho teší, aký záujem vyvolali jeho bezpečnostné opatrenia.