Koronavírus zasiahol aj Rusko. Krajina hlási obrovské množstvo nakazených

11-tisícový nárast nakazených hlási Rusko, ktoré zrejme čaká na to najhošie. Podľa najnovších správ sa v hlavnom meste krajiny za posledných 24 hodín objavilo rekordných 6 000 nových nakazených. CNN informuje o nepriaznivých číslach, ktoré v porovnaní s predošlými dňami vzrátli o 100%. Najhoršie je na tom hlavné mesto – Moskva, ktorá každodenne hlási prírastok vo výške približne 10% nakazených.

Pripojenie, Covid-19, Koronavirus, Vírus, ČínaZdroj: Pixabay

Po tragickom vývoji COVID-19 v Nemecku a vo Francúzsku je možné, že sa Rusko zapíše medzi krajiny s nahorším vývinom koronavírusu. Odborníci tvrdia, že Rusko ešte len čaká to najhoršie a v prípade nezmenenej situácie bude patriť medzi najkritickejšie zasiahnuté európske krajiny.

Ruskí zdravotníci aktuálne hlásia 134 000 nakazených, pričom úmrtí by malo byť len 1 280. Podľa vyhlásení je to priaznivý počet, pretože v prepočte je to „len“ jedna obeť na milión Rusov. V porovnaní so svetom, je to naozaj dobré číslo. Svetovo je obetí na milión obyvateľov približne 32. V krajine sa doteraz vyliečilo 17 000 obyvateľov, pričom viac ako polovica nakazených je bezpríznaková.

Zdroj: refresher.sk