Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku sa stala Zuzana Čaputová. Pozrite sa ako dopadol Matovič a Pellegrini

Agentúra Focus zverejnila najnovší prieskum týkajúci sa politických preferencií voličov, ktorý však tentokrát nebol zameraný na preferencie politických strán, ale na preferencie a dôveryhodnosť individuálnych politikov. Focus vytvoril prieskum na objednávku televízie Markíza, ktorý bol realizovaný 15. až 17. apríla.

Výsledky prieskumu nikoho neprekvapili. Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku sa stala Zuzana Čaputová, ktorej verí viac ako 60% Slovákov. Druhé miesto obsadil ex-premiér Peter Pellegrini, ktorý sa tam umiestnil s 55 %. Agentúra zverejnila aj negatívne čísla, ktoré preukázali, že Pellegrinimu neverí až 39 % Slovákov.

Aktuálny premiér, Igor Matovič, sa umiestnil na treťom mieste. Podľa výsledkov mu verí až 48 % Slovákov. 44 % sa vyjadrilo, že lídrovi OĽaNO neoapak neverí. Na štvrtom miesta sa umiestnil Boris Kollár. Po Kollárovi je na Slovensku najdôveryhodnejší Richard Sulík, aktuálny minister hospodárstva, ktorému verí 34 percent opýtaných Slovákov. Viac ako polovica mu však neverí. Následne, na šiestom mieste, skončil Andrej Kiska.

Zdroj: refresher.sk