Nespokojní taxikári sa búria. Presné podmienky prevádzky im nikto nepovedal

Taxikári, rovnako ako mnoho iných podnikateľov, sa v týchto dňoch sťažujú na nedostatočné informácie od premiéra Matoviča. Podľa vodičov taxíkov sa počas včerajšej tlačovej konferencie nedozvedeli žiadne podrobnosti. Bolo im povedané len to, že zákazník má sedieť v zadnej časti a má byť oddelený od vodiča. Okrem oddeleného sedia majú mať zákazníci rukavice a rúško.

Presné informácie majú vodiči len o povinnostiach zákazníkov, no o tom, čo majú zabezpečiť samotní taxikári, nič nevedia. Taxikári sa však aj napriek nedostatočným informáciám tešia z opätovnej prevádzky. Od dnešného dňa môžu opäť poskytovať prepravné služby. 

Zákazníci majú okrem povinného nosenia rúšok a rukavíc, dodržiavať aj povinné sedenie v zadnej časti taxíka, ktorá má byť od vodiča bezpečne oddelená.

Okrem klasických taxislužieb, sa v Bratislave rozbieha aj UberX a Comfort, pričom podľa spoločnosti pre nich jazdia len licencovaní vodiči. Všetky spoločnosti sa v krátkom čase dokázali pružne pripraviť na opätovnú prevádzku.

Manažér spoločnosti Bolt, Eduard Suchánek, prezradil, že všetci ich vodiči vedeli dopredu, ako majú ochranné prostriedky vyzerať. Vedeli to z opatrení z okolitých štátov, ktoré sa nijako nelíšia od tých našich. Suchánek potvrdil, že zaviedli aj kategóriu Bolt Protect, ktorá deklaruje prítomnosť oddelenia vodiča a zákazníka plastovou stenou.

 

Spoločnosť taktiež zaviedla usmernenia, s ktorými oboznámila všetkých vodičov. Okrem častého vetrania majú poskytovať dezinfekciu, či prioritné prijímanie platby cez aplikáciu. Suchánek ešte spomenul: ,,Samozrejme však budeme rešpektovať vydané nariadenia a jazdiť necháme len tých vodičov, ktorí nám dodajú fotografie vozidla s ochrannými prvkami.“

Populárna spoločnosť Hopin sa však do opätovnej prevádzky až tak nehrnie. Spoločnosť poukázala na nedostatočné informácie, kvôli ktorým nedokáže poskytovať služby už od dnešného dňa. Ich pokusy o získanie informácií skôr boli márne a tak v rámci ochranny zákazníkov, ich prevádzka bude funkčná až o pár dní.

Zdroj: tvnoviny.sk