Pozrite si dojemné video, v ktorom sa vyhodený psík snaží dostať späť do auta.

Mnoho štvornohých vianočných darčekov práve v týchto dňoch končí na uliciach, alebo v krabiciach pri smetných košoch ako nevhodné darčeky po Vianociach. Britská organizácia, bojujúca za práva zvierat, v týchto dňoch zverejnila video zo 17. novembra, na ktorom je zachytený úbohý vyhodený psík, ktorý sa snaží dostať spät do auta, z ktorého ho vyhodili.

Video pochádza z britského mesta Stoke a mali by sa z neho poučiť všetci, ktorí síce chcú potešiť štvornohým darčekom svojich blízkych, no neuvedomujú si, že sa o nich nebudú vedieť postarať a potom skončia opustené a túlajúce sa v uliciach.

SkyNews on Twitter

The RSPCA has launched an investigation after a man was captured on CCTV abandoning a dog from a car in Stoke-on-Trent. For more news and video, head here: https://t.co/Gk97JUvZT5 https://t.co/FK4DHQmyAq

Celý príbeh tohoto opusteného psíka sa začal tak, že jeho majiteľ prišiel autom na miesto pod kamerou, auto odparkoval a vyšiel von so psíkom, kde mu dokonca vyložil aj jeho pelech. Potom sa majiteľ poobzeral a rýchlo nastúpil späť do auta, no jeho psík sa rozutekal za ním späť ku autu, pretože svojho majiteľa nechcel nechať odísť. Majiteľ si však sadol späť do auta ku spolujazdcovi, s ktorým po chvíľke odišli.

Tento príbeh sa však našťastie skončil dobre. Onedlho šlo okolo auto, ktorého vodič si psíka ležiaceho v aute všimol a nechápavo zastavil. Psíka vzal na veterinárnu stanicu, kde bol dôkladne vyšetrený, no našťastie mu nič nebolo a tak bolo jasné, že ho len niekto musel ešte v tú noc vyhodiť. Psík je momentálne v dobrej starostlivosti a my veríme, že podobne, na ulici, skončí čo najmenej psíkov. Spomínaná organizácia však odhaduje, že tento rok vyhodia v Británií okolo 10 000 psíkov, o ktoré sa budú musieť členovia organizácie spoločne postarať.

zdroj:ladible.com