TÁTO deka Vám pomôže dodržiavať dvojmetrový odstup. Vyrobíte si ju jednoducho aj doma!

Koronavírus priniesom do našich životov kopec zmien. Nosenie rúšok či dvojmetrové odstupy aj od kamarátov či známych je pre nás niečím novým a neprirodzeným.

Londýnsky dizajnér, Paul Cocksedge, vytvoril deku s názvom Here Comes the Sun, ktorá Vám pomôže dodržiavať dvojmetrový odstup počas spoločného pikniku či opaľovania s kamarátmi.

Vyrobíte si ju aj doma

S týmto nápadom prišiel počas prechádzky, keď pocítil potrebu byť s niekým v kontakte a porozprávať sa s ním. Sám však priznal, že aj napriek tomu, že denno-denne pracuje s mierami a rozmermi, je niekedy ťažké si predstaviť koľko je 2 m.

Celkovo je to bežný problém. “Je veľmi ľahké podceniť rozostup 2 metrov hlavne, keď sa opäť stretnete s priateľmi alebo rodinou,” povedal Cocksedge pre magazín Dezeen. Predloha na jeho deku je dostupná online aby ste si ju mohli vyrobiť aj sami doma. Podľa jeho slov Vám to pomôže vyplniť voľný čas strávený doma.

An idea for the future – Here Comes The Sun 🌞 is an open-source picnic blanket that lets us socialise safely until we can go back to normal. If you want to make your own – ready for when we meet again – download the pattern from the link in my bio. #2metresapart Photo @markcocksedge #socialdistancing #picnicblanket #responsiblesocialising #coronavirus #lockdownlife #herecomesthesun #opensourcedesign @luchford @markcocksedge

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Môžte použiť ľubovoľnú látku

Deka ma ozaj jednoduchý tvar, v strede sa nachádza prázdny kruh okolo, ktorého sú štyri plné kruhy z rozostupom dvoch metrov. Na nich si sadnú ľudia, ktorí môžu medzi sebou bez starostí komunikovať.

Do stredu si môžete odložiť jedlo a tým, že je vnútorný kruh neuzatvorený, môžete ho obtočiť okolo stromu a sadnúť si tak do tieňa. Paul si na výrobu tejto deky vybral plsť pretože sa ľahko strihá, šije a nerozstrapkáva sa. No sám necháva každému z Vás vo výbere látky voľnu ruku, môžete dokonca použiť aj mix zvyšných látok, ktoré máte doma – kreativite sa medze nekladú.

Paul Cocksedge designs social distancing picnic blanket for life after lockdown

London-based designer Paul Cocksedge’s Here Comes the Sun blanket would allow people to „socialise safely and confidently“ outdoors once Covid-19 lockdown re…

An idea for the future – Here Comes The Sun 🌞 is an open-source picnic blanket that lets us socialise safely until we can go back to normal. If you want to make your own – ready for when we meet again – download the pattern from the link in my bio. #2metresapart Photo @markcocksedge #socialdistancing #responsiblesocialising #coronavirus #lockdownlife #herecomesthesun #opensourcedesign @luchford @markcocksedge

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

zdroj: www.dezeen.com