Táto reštaurácia prišla s novým nápadom: Zákazníkov obslúžia v skleníkoch

S prebiehajúcou pandémiou prišlo aj mnoho obmedzujúcich opatrení. Nie však správne nad nimi lamentovať, keďže boli zavedené na ochranu nás všetkých. Áno, je deprimujúce, že si kamoškami nemôžete vyraziť na pohár vína či so svojou polovičkou užiť romantickú večeru v reštaurácii. No od 6. 5. (streda) sa u nás na Slovensku opatrenia zmiernili a na dobrý obed  môžete ísť do svojej obľúbenej reštaurácie.

 

 No má to jeden háčik – opatrenia nariaďujú, že pri stole môžu sedieť maximálne dvaja ľudia (alebo rodičia s deťmi) a stoly musia mať medzi sebou rozostupy aspoň 2 metre. Majitelia reštaurácii tak majú teraz ťažké obdobie, keďže zákazníkov môžu usádzať iba vo vonkajších priestoroch. Avšak, holandská vegánska reštaurácia Medimatic ETEN prišla so skvelým nápadom ako svojich zákazníkov ochrániť.

 

Maximálne dvaja ľudia

Pred reštauráciou tak vybudovali Serres Séparées (oddelené skleníky), v ktorých by mohli naraz sedieť až traja ľudia. No nakoniec kapacitu “skleníkov” upravili:

“Máme aj iné, väčšie skleníky ale ich použitie závisí od toho ako všetko dopadne. Väčšie skupiny k nám môžu prísť aj teraz no mala by to byť rodina. Na teraz by sme nemali podporovať stolovanie väčších skupín, pretože z našich skúseností sú hlučnejšie a keď sa ľudia náramne bavia môže preletieť slina a podobne. A práve takéto skutočnosti dopomôžu k rýchlejšiemu šíreniu vírusu,” vyjadril sa partner zakladateľa reštaurácie, Willem Velthoven pre NL Times.

 

Čo si myslíte o takejto možnosti? Je to podľa Vás bezpečnejšie?

zdroj:nltimes.nl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto reštaurácia prišla s novým nápadom: Zákazníkov obslúžia v skleníkoch”