Tlačí vám rúško uši? Prišli sme na spôsob, ako ho upraviť úplne bez šitia

V súčasnosti sa viacero krajín zhodlo na potrebe nosenia ochranných rúšok na verejnosti. V prvých týždňoch sa väčšina rúšok vypredala a tak si ich ľudia začali vyrábať doma, alebo kupovať od známych. Párkrát sme vám už priniesli návod na to, ako si vyrobiť rúško aj doma, no mohlo sa stať, že vám nesadlo tak, ako vy ste očakávali. Niektoré strihy, či nedostatočne dlhá gumička mohla spôsobiť, že vás pri nosení rúško tlačí na uši a vy sa v ňom necítite úplne pohodlne.

Opäť vám tak prinášame tutoriál, podľa korého si vyrobíte ochranné rúško úplne jednoducho, za pomoci bežných veci, ktoré máte v domácnosti určite aj vy. Zaručujeme, že tieto rúška vás tlačiť určite nebudú.

Catherine z YouTubového kanálu Do It on Dime prišla s rúškom, ktoré vás zbaví nepríjemného pocitu pri nosení tejto ochrannej pomôcky.  Catherine prezradila: „Nepredpokladala som, že natočím videá na výrobu ďalších rúšok, no chcela som sa ešte trochu povenovať otázke pohodlia“

Jednou z najnovších vychýtavok je podľa nej maska, ktorú nemusíte mať zavesenú na ušiach. Pozrite sa na video celého návodu na výrobu najpohodlnejšej ochrannej masky na tvár.

DIY *NO SEW* FACE MASK UPGRADES! (so they won’t hurt!)

Hey guys! After my last video I got lots of questions. I didn’t expect to be making another mask video, but I wanted to address issues of comfort and share s…

Dúfame, že sa vo vašej kúpeľni nájde najaká tá čelenka, v komore pár gombíkov a kávový filter, aby sme dosiahlu najbezpečnejšie a najpohodlnejšie rúško. Ak však tieto pomôcky doma nemáte, nezúfajte, dajú sa bez problémov zakúpiť aj cez internet.

Mnoho ľudí si už toto video pozrelo a neváhali sa podeliť so svojimi dojmami. Jedna osoba k videu napísala: „Skvelé tipy na rúška! Skvelé je aj to, že nemusíte vedieť šiť.“ V inom komentáre bolo napísané: „Včera som si urobil rúško podľa návodu a ÁNO, je skvelé. Nemohol som už viac zniesť klasické rúška, ktoré mi vadia za ušami.“

Najbezpečnejšou možnosťou je samozrejme zostať doma, ale ak potrebujete ísť do obchodu na nákup potravín, alebo do lekárne či ak pracujete aj napriek koronavírusu, tieto rúška vám poskytujú zaručenú ochranu. Takáto ochrana je predsa lepšia ako žiadna.

Zdroj: tiphero.sk