V Egypte postavili diaľnicu rovno medzi bytovkami. Ľudia museli opustiť svoj domov

Zdá sa, že výstavba prechádza niekoľkými domami a spôsobila tvrdú kritiku na internete.

Bizarné obrazy nadjazdov, ktoré bránia bytovým domom v egyptskej Gíze sa stali symbolom nečinnosti egyptských orgánov a zdrojom nekonečných, smiešnych vtipov na internete.

Most na populárnej ulici Haram v susedstve Nasr al-Din bol postavený s cieľom znížiť preťaženie oblasti a spojiť dva konce okružnej cesty, ktorá obklopuje Veľkú Káhiru.
Namiesto toho most zablokoval rad obytných budov a zdá sa, že prešiel priamo cez byty niektorých ľudí. Obrázky, ktoré sa šíria po internete spôsobili pobúrenie, pričom mnohí kritizujú skorumpovanú vládu s nedostatkom nariadení, ktoré podľa komentátorov umožnili pokračovanie projektu.

Výstavba s dĺžkou 12 km, ktorá sa má dokončiť koncom tohto roka, stojí okolo päť miliárd egyptských libier (317 miliónov dolárov).

Na úradníkov bol vyvíjaný tlak, aby riešili projekt po tom, čo sa ľudia pýtali, ako mohlo byť vydané povolenia, ktoré umožnilo rozšíriť výstavbu aj do súkromných obytných budov.

Hani Younis, mediálna poradkyňa predsedu vlády, uviedla: „Na kompenzáciu poškodených nehnuteľností je vyčlenených štvrť miliardy libier, ale existujú aj ďalšie nehnuteľnosti, ktoré kompenzované nebudú.“ Vedúci orgánu pre obnovu v Egypte, generálmajor Mahmúd Nasser zopakoval, že ľuďom bude poskytnutá kompenzácia počas telefonického rozhovoru na kanáli MBC. „Keby som čakal, kým by boli všetky bytové domy premiestnené, dokončenie tohto projektu by mi trvalo okolo 20 rokov.“

Ak tým bude niekto postihnutý, pošleme jeho údaje výboru, ktorý rozhodne o primeranej kompenzácii za jeden byt, vyplatí ich a môžu sa presťahovať “ uviedol.
„Ak sa rozhodnú zostať odškodnení nebudú, pretože je to ich voľba. Ak obyvatelia nemajú licenciu na bývanie odškodnení taktiež nebudú… Neviem, prečo práve teraz začali kolovať tieto obrázky, keď na tomto moste pracujeme od minulého roku.“

Na internete vznikli obavy týkajúce sa bezpečnosti obyvateľov žijúcich v blízkosti mostu, ako aj nárastu hluku a znečistenia ovzdušia vo veľmi husto osídlenej oblasti.
Toto nie je naša krajina, ak chcete vedieť, čo to znamená byť ovládaný armádou, táto fotografia to vysvetlí.
Zaklopali na dvere a povedali im, aby sa pratali, pretože budujú most.

Mali by ste kúpiť byt na piatom alebo šiestom poschodí a otvoriť tam benzínovú pumpu.


Egyptská populácia dosiahla viac ako 100 miliónov spolu s rastúcim problémom bývania. V hlavnom meste Káhira žije takmer 10 miliónov ľudí a deväť miliónov v Gíze naprieč Nílu.
Vláda prezidenta Abdel Fattah el-Sisi opakovane varovala pred preľudňovaním, ktoré považuje za hlavnú hrozbu pre krajinu.

Zdroj: www.middleeasteye.net

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Egypte postavili diaľnicu rovno medzi bytovkami. Ľudia museli opustiť svoj domov”