V nedeľu by mali po koronavíruse ostať obchody otvorené. Čo si myslíte vy?

S potenciálnym koncom pandémie koronavírusu nastáva otázka, či obchody ostanú v nedeľu zatvorené aj naďalej. Podľa Richarda Sulíka z SaS, podpredsedy vlády pre ekonomiku a ministra hospodárstva SR, by sa obchody po skončení pandémie mali vrátiť k pôvodným otváracím hodinám. 

Igor Matovič tvrdí,

že k takejto radikálnej zmene by mohlo dôjsť len za podpory jeho koaličných partnerov, čo však nie je takmer vôbec možné. Aj napriek tomu, že by s dňom voľna pre všetkých, ktorí pracujú aj v nedeľu súhasil, je to podľa neho nepravdepodobné. Ak by však niekto s takýmto návrhom prišiel, podporili by ho všetci členova OĽaNO.

Richard Sulík zároveň dodal: „Obmedzuje to tých, ktorí chcú pracovať, pretože za prácu v nedeľu sú vysoké príplatky a tak zarobia dvojnásobok bežnej mzdy. Zatvorenie obchodov tiež obmedzuje tých, ktorí si chcú ísť v nedeľu niečo kúpiť.“ Okrem toho nikoho nenúti, aby nakupoval aj v nedeľu. Kto do obchodu ísť nechce, nepôjde ani vtedy, ak budú otvorené ako kedysi. Sulíkova hovorkyňa, Katarína Svrčeková, prezradila, že by s Matovičovým návrhom súhlasili len v prípade, ak by zamestnanec dostal pri podpise zmluvy možnosť odmietnuť pracovať v nedeľu.

Zdroj: hitky.sk