Začala som hovoriť svojmu päťročnému dieťaťu. „Nemôžem sa dočkať, keď vyrastieš a privedieš nám domov svoje dievča alebo chlapca.“

Čo keď si raz vezmeš chlapca alebo dievča? Potom sa budeš chcieť presťahovať z domu !“ Je niečo, čo často hovorím svojmu päťročnému synovi. Keď to hovorím, vždy dostávam komentáre a šokované pohľady od ľudí.

Skutočnosť, že mu dávam na výber namiesto toho, aby som predpokladala, že vyrastie a ožení sa so ženou je pre mnoho ľudí šokujúce. Ale nemalo by to tak byť.

Dieťa sa tak nebude báť povedať svojim rodičom, že sa zamilovalo do rovnakého pohlavia. Jediné čo som chcela bolo, aby moje deti nemali nikdy strach mi niečo nepovedať. Najmä keď ide o niekoho, koho milujú.
Takže keď moje deti mali okolo 4 rokov, povedala som niečo čo je celkom obvyklé.
„Mama chce, aby si so mnou žil navždy.“ A moje deti zvyčajne hovorili. „Nikdy sa neodsťahujem, milujem ťa !“ Opýtala som sa môjho syna. „Čo ak nájdeš úžasné dievča, ktoré si vezmeš?

Na minútu som sa zamyslela nad tým, čo som povedala.

Prečo som predpokladala, že keď vyrastie vezme si ženu ?

Pomáha mu to uveriť, že keď vyrastie bude milovať iba dievča ?


Tak som zmenila spôsob, akým som mu veci vysvetľovala. Spočiatku to bolo ťažké, ale teraz mu vždy dávam možnosti. To isté robím s mojou dcérou.

Začala som sa pýtať: „Čo ak si vezmeš úžasnú ženu alebo muža, keď vyrastieš?“
„Nemôžem sa dočkať keď vyrastieš a privedieš svoje dievča alebo chlapca domov predstaviť svojej mame.“


Ako som už povedala, ľudia sa vždy tvária šokovanie, keď to hovorím. Myslím si, že je veľmi dôležité vychovávať ich, keď sú ešte malé. Zatiaľ čo pomaly chápu, čo je „správne“ a čo je „zlé“. Chcem, aby moje deti vedeli, že ich budem vždy milovať a že ich budem vždy podporovať bez ohľadu na to, koho milujú.
Viem, že je to malá vec, ale nikdy nevieš, aký veľký vplyv má na naše malé deti.
Navždy budem hovoriť svojmu synovi.
„Nemôžem sa dočkať, až sa stretnem s chlapcom alebo dievčaťom alebo s kýmkoľvek, do ktorého sa zamiluješ.“
Pretože budem milovať svojho syna bez ohľadu na to a nikdy nechcem, aby sa bál, mi niečo povedal.
„Začnite si uvedomovať, že je v poriadku milovať kohokoľvek, koho chcete.“

Zdroj: www.lovewhatmatters.com