Zákaz interrupcii? Richard Vašečka (OĽaNO) plánuje predložiť nový zákon!

V našej spoločnosti sa na interrupcie názory rôznia, tí liberálnejší s nimi nemajú problém no konzervatívnejšia spoločnosť ich vníma ako veľké zlo. Vyjadrenie premiéra Igora Matoviča, že chce byť premiérom pre všetkých Slovákov však v posledných dňoch stratilo význam v spojení s touto témou. Až 200-tisíc Slovákov dalo svoj hlas liberálnej koalícii PS/Spolu no premiér má v jednej z podstrán konzervatívneho Vašečku. A ten teraz liberálom trochu zamieša karty.

 

Problematické interrupcie

V nedávnom videorozhovore pre denník SME sa Richard Vašečka vyjadril, že plánuje predložiť zákon o zákaze interrupcií. Konkrétne predstavy o ňom však bližšie nešpecifikoval. Jeho ideálna predstava je, že by sa interrupcie vôbec nediali. Podľa neho sú interrupcie problematické ak v rozhodnutí ženy zavážia socio-ekonomické podmienky. Zároveň apeluje na to, že s extrémistickou stranou ĽSNS rokovať nebude no zahlasovať za jeho zákon im zabrániť nemôže.

Pakt Smeru a ĽSNS

„Nemám vnútri pocit, že by sme to teraz chceli ukázať liberálom a všetko si presadili. Mám vnútorné presvedčenie, že je treba podporovať rodinu a ochrániť nenarodené deti, ale nie akýmkoľvek spôsobom,“ povedal Vašečka. Tvrdí, že sa snaží realizovať vládny program, v ktorom je spomenutá aj ochrana života a silná podpora rodiny. Napriek tomu sa OĽaNO nepridá k platforme hodnotovej politiky. Tá má slúžiť pre poslancov, ktorí zastávajú rovnaký názor na svet a tak by spoločne mohli pripravovať postup v hodnotových témach. Smer-SD a ĽSNS o založení platformy informovali už minulý štvrtok a pozvali do nej poslancov zo strán Sme rodina aj OĽaNO.

Richard Vašečka: Predložím zákaz interrupcií, uvidíme v akej forme

„Predložím zákaz interrupcií, uvidíme v akej forme. Moja ideálna predstava je, aby sa interrupcie nediali. Prídu mi najviac problematické potraty na žiadosť,…

 

Ešte ste o Vašečkovi nepočuli?

Ak si lámete svoju hlavu nad tým, kto ten Richard Vašečka vlastne je, máme pre Vás zopár informácii. Vašečka je konzervatívnym kresťanským aktivistom ašpiroval na post predsedu KDH. To sa mu však nepodarilo a preto sa pridal do Kresťanskej únie. Nie je však jasné ako budú prebiehať rokovanie o hodnotových otázkach, keďže OĽaNO sa vo voľbách zaregistrovala ako jedna strana, ktorej súčasťou je aj Kresťanská únia. Okrem toho je Vašečka známi presadzovaním zákonom, ktoré sťažujú prístup k interrupciám. Je aj autorom rôznych publikácií o manželstve a sexe. “Úmyselná ejakulácia mimo pošvy je neprirodzená a traumatizujúca,” píše na svojom blogu, kde spomína aj to, že sex nie je vecou manželov ale Boha.

Čo si o návrhu na zákaz interrupcií myslíte Vy?

zdroj titulnej foto: /krestanskaunia.sk/

zdroj:refresher.sk