Žiadne koncerty či festivaly: Matovič do konca roka nepovolí podujatia s kapacitou nad 1000 ľudí!

So zodpovednosťou nás Slovákov prichádzajú aj isté “odmeny” v  podobe uvoľňovania opatrení. Konzílium rôznych odborníkov rokovalo niekoľko dní a nakoniec sa vďaka priaznivej epidemiologickej situácii sa otvárajú ďalšie prevádzky. Včerajším dňom (20. 5.) sa spustila takzvaná 4. fáza uvoľňovania opatrení zavedenými na zamedzenie šírenia koronavírusu. 

Odmena za zodpovednosť

Vo 4. Fáze sa otvorili kiná a divadlá no iba za dodržania prísnych hygienických predpisov. V sálach tak naraz nemôže byť viac ako 100 ľudí. A keďže majú mnohé sály kapacitu vyššiu ako 200 ľudí, nemusíte sa obávať, že budete v sále natlačení medzi cudzími ľuďmi. Otvárajú sa aj vnútorné priestory reštaurácii, keďže za posledné 2 týždne ste sa mohli najesť či vypiť kávičku len na terase. Rovnako aj tam platia prísne pravidlá a to, že stoly musia byť od seba vzdialené najmenej 2 metre, nehovoriac o používaní rúšok či častej dezinfekcie.

Security Check Required

No Description

 

Sú nariadenia zrozumiteľné?

Čo sa týka hygienických opatrení pre reštaurácie či podobné prevádzky, nastali v ich praktizovaní aj nedorozumenia. Podľa nariadení by pri stole mohli sedieť ľudia z jednej domácnosti alebo rodina z deťmi. Niektorí si to však vysvetlili tak, že pri stole majú sedieť malé deti so svojimi rodičmi a tie dospelé tak od skupiny oddelili. Hlavný hygienik, Ján Mikas, však zdôraznil, že ani v takomto prípade by sa rodiny nemali rozsádzať k iným stolom.

 

Treba ísť na to “despacito”

Premiér Igor Matovič sa vyjadril aj na margo organizovanie väčších podujatí. Síce nič nepotrvrdil ale ani nevyvrátil. Podľa jeho slov by sme tak tohto roku nemali na Slovensku očakávať podujatia s kapacitou vyššou ako 1000 ľudí. Navyšovanie tohto čísla však závisí od vývoja epidemiologickej situácie v najbližších mesiacoch no jeho slová zarmútili nejedného z nás, ktorí sa tešili na koncerty či festivaly. Prizvukuje aj to, že otváranie ekonomiky sme si vydreli sami svojou zodpovednosťou, preto chce k opatreniam pristupovať “despacito”. Takže by sa aj s povolením hromadných akcií s kapacitou nad 1000 ľudí malo ísť pomaly, ako sa spieva v populárnej piesni, ktorej názov si požičal.

Security Check Required

No Description

zdroj:refresher.sk