Zmena pri používaní gastrolístkov: TAKTO chce vláda znížiť dopad “koronakrízy” na ekonomiku!

Stravné alebo teda gastrolístky sú bežným benefitom pre každého zamestnanca. Či už si zájdete cez obedňajšiu prestávku do reštaurácie alebo nakúpite potraviny domov je to dobrá pomoc. No “voľnému” používaniu stravných lístkov bude asi koniec. Vláda sa totiž rozhodla presadiť zmenu používania stravných lístkov, ktoré budú používané obmedzene.

 

Zdroj: stravenka.sk

 

Ako dobre viete gastrolístky môžete využiť na platenie v reštauráciách či supermarketoch, avšak iba na zakúpenie potravín a nealkoholockých nápojov. Je zjavné, že počas “koronakrízy” si najviac prilepšili obchodné reťazce. To sa však o reštauráciách povedať nedá a ich majitelia majú hlavu v smútku. Preto sa vláda rozhodla touto zmenou pomôcť vybraným podnikateľom a tak zmierniť dopad “koronakrízy” na ich zisky.

 

Restaurant, Wine, Glasses, Served, Dinner, Celebration

Zdroj: pixabay.com

 

V relácii RTVS, O 5 minút 12, sa Veronika Remišová vyjadrila, že gastrolístky by sa po zmene mali dať použiť iba v reštauráciách. To znamená, že platenie gastrolístkami v supermarketoch by bolo zakázané. Gastrolístky by tak mali zohrať hlavnu rolu pri obnove toho sektora ako tvrdí Asociácia moderných benefitov (AMOBE). Používanie gastrolístkov v reštauráciách by im tak malo priniesť ročne priniesť približne 420 miliónov v podobe tržieb.

 

Čo si o tejto zmene myslíte Vy?

zdroj:hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zmena pri používaní gastrolístkov: TAKTO chce vláda znížiť dopad “koronakrízy” na ekonomiku!”