Zoznam fráz, ktoré vám odplašia šťastie. Preto ich nikdy nehovorte nahlas

Šťastie je také krehké, že prísť o neho je veľmi jednoduché. Ak ste si viac ako raz všimli, že nemáte šťastie, existuje možnosť, že používate slová, ktoré by ste nemali vyslovovať.

Mnohí neveria v silu slov. Tie frázy, ktoré neustále vyslovujeme, významne ovplyvňujú náš život. Denné opakovanie určitých výrazov ich vtláča do nášho vedomia. Možno to ani nepocítite, ale výsledky takýchto procesov určite ovplyvnia kvalitu vášho života.

Preto je dôležité ovládať svoju reč. Niektoré frázy a „parazitné“ slová ju nielen že znečisťujú, ale aj zhoršujú vaše vzťahy s drahými ľuďmi.

cieľ, čierna tabuľa, čierny a bielyPexels

Ktoré frázy sú najtoxickejšie? Akým slovám by ste sa mali odteraz vyhýbať? Zostavili sme pre vás zoznam tých výrazov, ktoré používame každý deň bez toho, aby sme si to všimli.

 

„Bolí ma hlava …“

Po prvé, málokto chce každý deň počúvať o zozname všetkých vašich problémov. Po druhé, ak to hovoríte tak často, potom vás tá hlava skutočne začne bolieť.

Pokúste sa nájsť spojenie medzi vaším zlým zdravotným stavom a vašimi vlastnými slovami. Často sa totiž stáva, že si to k sebe priťahujeme.

četovanie, chatovanie, diskusiaPexels

„Ja nechcem nič!“

Zamyslite sa nad týmito slovami a aký majú pre vás význam. Neželáte si nič pre seba. Pokúste sa nájsť alternatívne spôsoby, ako vyjadriť potešenie a pridať ich do svojej slovnej zásoby.

„Ani neviem …“

Ak ste vždy šokovaní a ak sa nemôžete akýmkoľvek spôsobom sústrediť na jednoduché úlohy, môže to byť vaša obľúbená fráza.

 

„Už nemôžem!“

Už vás nebaví únava, ktorá nezmizne ani po spánku a odpočinku? Prestaňte opakovať túto frázu!

Ázijčania, Ážijčanka, ázijské dievčaPexels

„Ale ja by som to nikdy neurobil/a!“

Odsudzovanie druhého odráža predovšetkým vaše vnímanie seba samých. Šťastní ľudia neobviňujú ostatných a nezúčastňujú sa na nezmyselných sporoch.

Autosugescia môže byť prospešná, no taktiež môže priniesť značné nepríjemnosti. Je dobré sledovať svoju vlastnú reč a najmä podobné frázy.

Niekedy máme ťažko na duši a chceme zdieľať naše pocity s niekým blízkym. Je to dobrý spôsob, ako sa ich čiastočne zbaviť. Toto však nezneužívajte a nerobte si z toho zvyk. Možno ste si všimli viac ako raz, že niektorí ľudia sa neustále sťažujú. Akoby pre nich nebolo nič dobré.

Každodenné sťažnosti a pesimistický prístup k svetu nepovedú k ničomu dobrému. Vašich blízkych budete pravdepodobne vyčerpávať a cudzí ľudia vás budú považovať za neserióznych.