Aký je v skutočnosti premiér Igor Matovič? Čo to o ňom prezradil poslanec SaS!

Na poste premiéra je Igor Matovič (OĽaNO) už niekoľko mesiacov a čo to sa už o ňom popísalo. Na svojom Facebook-u pridáva rovnako vážne no aj dosť odvážne alebo vtipné príspevky. No aký v skutočnosti je? Martin Klus (SaS) prezradil Denníku N, ako premiér spolupracuje so svojimi kolegami a ako sa so svojou novou funkciou popasoval.

 

Humor a netradičný prístup

Ako prvé však chcel objasniť konflikt medzi SaS a OĽaNO, ten nemal byť až tak “horúci” ako sa to mohlo z médii javiť. “Ukázalo sa, že SaS je dôležitou súčasťou vládnej koalície, a myslím si, že aj Igora Matoviča by mrzelo, keby sme z koalície odišli,” vysvetlil pre Denník N. Ďalej sa vyjadril aj na margo spolupráce premiéra s kolegami zo Slovenska či iných Európskych krajín.  “Pán premiér je veľmi bezprostredný typ človeka, to platí pre vnútornú aj európsku politiku. Snaží sa vytvoriť si vzťah s ostatnými lídrami aj humorom či netradičným prístupom. Mne osobne je to sympatické, pôsobí to ľudsky,” prezradil Klus, ktorý je s ním oveľa častejšie ako Matovičovi stranníci ak ide práve o európsku agendu.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219694574487350&set=pb.1007115541.-2207520000..&type=3

 

SMSky Macronovi

Klus ďalej prezradil, že náš premiér mal strach z komunikácie v anglickom jazyku. No nakoniec sa podľa jeho slov iba zlepšuje!  “Za posledné týždne sa veľmi zlepšil. Pokiaľ viem, má aj hodiny angličtiny. Musím ho pochváliť, nielenže všetkému rozumie, ale už aj dobre komunikuje,” pochválil premiéra Klus. Vyjadril sa aj k SMSkám medzi francúzskym prezidentom Macronom a našim premiérom. Matovič ho chcel touto netradičnou cestou poprosiť o pomoc týkajúcu sa zrušenia DPH aby sa tak zabránilo podvodom. “Aj nás pán premiér prekvapil, že ešte počas samitu si začal esemeskovať s pánom prezidentom Macronom. Následne prebehla komunikácia na úrovni šerpov a potom aj na úrovni ministrov financií. Veci sa pohli,” opisuje Klus.

 

Na záver však nezabudol dodať, že momentálne nášho premiéra zaujíma pomoc krajinám v čase krízy. “To pána premiéra, pochopiteľne, zaujíma. Veľmi aktívny je aj pri téme boja proti korupcii a daňovým podvodom v rámci EÚ. Počas niektorých samitov sa ukázal doslova ako líder tejto témy,” ukončil. 

zdroj:hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aký je v skutočnosti premiér Igor Matovič? Čo to o ňom prezradil poslanec SaS!”