Aký je v skutočnosti premiér Igor Matovič? Čo to o ňom prezradil poslanec SaS!

Na poste premiéra je Igor Matovič (OĽaNO) už niekoľko mesiacov a čo to sa už o ňom popísalo. Na svojom Facebook-u pridáva rovnako vážne no aj dosť odvážne alebo vtipné príspevky. No aký v skutočnosti je? Martin Klus (SaS) prezradil Denníku N, ako premiér spolupracuje so svojimi kolegami a ako sa so svojou novou funkciou popasoval.

DNES MA ČAKÁ PRVÁ ZAHRANIČNÁ PRACOVNÁ 🧳 CESTA: S PREMIÉRMI KRAJÍN #V4 A ICH ŠERPAMI SA STRETNEME U SUSEDOV NA MORAVE 🇨🇿 …je to síce čo by sme kameňom dohodili od Slovenska, ale po mesiacoch „bez možnosti vycestovať“ nám všetkým dobre padne spoločné stredoeurópske stretnutie na zámku 🏰 v moravskej obci Lednice, kam nás pozvali naši českí partneri. Tí pomaly finišujú s predsedníctvom vo Vyšehradskej štvorke a keďže pandémia koronavírusu je na ústupe, zorganizovali ešte jedno spoločné rokovanie predsedov vlád krajín V4. Summit bude prvým osobným stretnutím lídrov 🇸🇰 Slovenska, 🇨🇿 Česka, 🇭🇺 Maďarska a 🇵🇱 Poľska od začiatku šírenia nákazy v strednej Európe. Na stole si nájdu niekoľko horúcich tém – rokovať budeme o budúcom rozpočte EÚ 💶 na roky 2021 – 2027. Pred júnovým zasadnutím Európskej rady chceme nájsť hľadať čo nás spája k návrhu prerozdeľovania peňazí v rámci fondu obnovy. Popoludní sa bližšie pozrieme aj na otázky spoločného otvárania hraníc 🚦, obnovy cestovného ruchu 🚂 či migrácie. Súčasťou stretnutia premiérov je aj rokovanie šerpov #V4 na úrovni štátnych tajomníkov pre európske 🇪🇺 záležitosti, na ktorom mi bude cťou zastupovať Slovensko. O všetkom dôležitom z rokovania vás budem ešte dnes informovať. #martinklus #otváraniehraníc #MrEurópa #V4 #novinky #mysmeeu

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Humor a netradičný prístup

Ako prvé však chcel objasniť konflikt medzi SaS a OĽaNO, ten nemal byť až tak “horúci” ako sa to mohlo z médii javiť. “Ukázalo sa, že SaS je dôležitou súčasťou vládnej koalície, a myslím si, že aj Igora Matoviča by mrzelo, keby sme z koalície odišli,” vysvetlil pre Denník N. Ďalej sa vyjadril aj na margo spolupráce premiéra s kolegami zo Slovenska či iných Európskych krajín.  “Pán premiér je veľmi bezprostredný typ človeka, to platí pre vnútornú aj európsku politiku. Snaží sa vytvoriť si vzťah s ostatnými lídrami aj humorom či netradičným prístupom. Mne osobne je to sympatické, pôsobí to ľudsky,” prezradil Klus, ktorý je s ním oveľa častejšie ako Matovičovi stranníci ak ide práve o európsku agendu.

Igor Matovic

Kičura bol síce prvý, ktorého sme dali po voľbách dole. Je však len úplným vrcholčekom ľadovca. To čo robil on, robili tisícky ďalších … systematicky a priam dokonalo … holili štát. #VyčistímeTo

 

SMSky Macronovi

Klus ďalej prezradil, že náš premiér mal strach z komunikácie v anglickom jazyku. No nakoniec sa podľa jeho slov iba zlepšuje!  “Za posledné týždne sa veľmi zlepšil. Pokiaľ viem, má aj hodiny angličtiny. Musím ho pochváliť, nielenže všetkému rozumie, ale už aj dobre komunikuje,” pochválil premiéra Klus. Vyjadril sa aj k SMSkám medzi francúzskym prezidentom Macronom a našim premiérom. Matovič ho chcel touto netradičnou cestou poprosiť o pomoc týkajúcu sa zrušenia DPH aby sa tak zabránilo podvodom. “Aj nás pán premiér prekvapil, že ešte počas samitu si začal esemeskovať s pánom prezidentom Macronom. Následne prebehla komunikácia na úrovni šerpov a potom aj na úrovni ministrov financií. Veci sa pohli,” opisuje Klus.

Dnes som (aj) v Maďarsku trochu niektorým poistky vybil. To, že nerozumieme jazyku, nám nemôže predsa brániť rozumieť srdciam. Nebudem hrať hru na zákopové vojny. Nebudem hrať hru na slepú babu. Nebudem sa tváriť, že sme stáročia nepísali naše spoločné dejiny. Pomenujme pravdivo históriu a už sa nepozerajme späť. Zoberme si perá, tužky a napíšme si spoločnú budúcnosť. #OdvážneÚprimnePreĽudí

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Na záver však nezabudol dodať, že momentálne nášho premiéra zaujíma pomoc krajinám v čase krízy. “To pána premiéra, pochopiteľne, zaujíma. Veľmi aktívny je aj pri téme boja proti korupcii a daňovým podvodom v rámci EÚ. Počas niektorých samitov sa ukázal doslova ako líder tejto témy,” ukončil. 

zdroj:hitky.sk