Brazílsky zubár cestuje po krajine a zadarmo opravuje ľudom zuby. Tí si ho za to veľmi obľúbili

Každý je schopný vrátiť sa späť do hry, bez ohľadu na jeho vek, povolanie alebo umiestnenie v spoločnosti. Aj tá najmenšia pomoc môže zmeniť, inšpirovať a vytvárať dobré skutky. Či už ide o zachránené zviera alebo o pevný úsmev. Brazílsky zubár menom Felipe Rossi cestuje po svete a pomáha chudobným ľuďom v núdzi tým, že robil, čo je v jeho silách. Poskytol dôvod na úsmev a obnovil ich stratenú dôveru. Zubné zdravie je pre mnohých ľudí čistým luxusom a jednoducho si ho nemôžu dovoliť. Vďaka doktorovi Rossimu a jeho mimovládnej organizácii Por1sorriso, ktorú založil v roku 2016, dostali príležitosť získať bezplatnú pomoc.

Doktor Rossi neustále mení životy ľudí k lepšiemu. Stačí sa pozrieť na úsmevy, ktoré títo ľudia už nikdy nebudú musieť schovávať !

#1Pre mnohých z nás starostlivosť o ústnu dutinu je súčasťou našej každodennej rutiny. Iba ťažko si vieme predstaviť, že niektorí ľudia žijú svoje životy bez toho, aby vlastnili zubnú kefku. Napriek významným úspechom v oblasti zdravia majú chudobné a nedostatočne privilegované skupiny v rozvinutých aj rozvojových krajinách stále obmedzený prístup k zdravotníckym službám. Spomeňte si na to nabudúce, keď sa rozhodnete vynechať čistenie zubov pred spaním, alebo vynecháte pravidelnú schôdzku u zubára.

#2#3#4Estetický zubár Felipe Rossi doslova prináša zdravé a jasné úsmevy na tváre ľudí. Rossi vycestoval s dobrovoľníkmi do komunít s nízkymi príjmami, väčšinou v Brazílii a východnej Afrike. Bezplatne poskytoval stovkám ľudí životne dôležitú starostlivosť o zuby.

Mimovládne organizácie ako je Por1sorriso, čelia mnohým problémom, keď nasledujú svoje poslanie. Musia sa spoliehať na sponzorstvo a získavanie finančných prostriedkov. Rossi však dostáva veľkú podporu, prostredníctvom zdieľania svojej cesty spolu s obrázkami svojich pacientov na Instagrame. Na svojom osobnom účte na Instagrame má 200 000 sledovateľov a ďalších 114 000 na stránke Por1sorriso je Felipe Rossi jedným z najslávnejších lekárov.

#5#6#7Podľa štúdie Global Burden of Disease Study postihujú problémy s chrupom 3,5 miliardy ľudí na celom svete. Najčastejšou chorobou zubov je zubný kaz. Odhaduje sa, že 2,3 miliardy ľudí trpí zubným kazom a viac ako 530 miliónov detí trpí zubným kazom mliečnych zubov. Stomatologické ošetrenie patrí medzi najdrahšie služby, pričom vo väčšine krajín s vysokými príjmami predstavuje v priemere 20% výdavkov na zdravie. Existuje zjavná korelácia medzi problémom s chrupom a sociálno-ekonomickým stavom. Bremeno najviac postihuje tých, ktorí sú najviac znevýhodnení.

#8#9#10

Zdroj: www.boredpanda.com