Bude obnovený voľný pohyb ľudí medzi Slovenskom a Českom. Matovič a Babiš to oznámili ešte pred začiatkom rokovania

Ako sa zdá, je pandémia koronavírusu v rámci Slovenska na ústupe. Prísne opatrenia sa uvoľňujú a medzi ne patrí aj voľný pohyb ľudí. Igor Matovič sa v rámci zahraničnej pracovnej cesty dostavil do Prahy, kde s premiérom Andrejom Babišom budú rokovať aj o tejto veci. Avšak ešte pred začatím samotného rokovania prišli premiéri z oboch krajín s pozitívnou správou.

Odlet do 🇨🇿🛫

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Návrat do starých koľají

„Od polnoci zo stredy na štvrtok (4.6.) zavádzame úplne voľný pohyb medzi Slovenskou a Českou republikou,“ oznámil Igor Matovič. Toto oznámenie však nebolo uponáhľané, keďže dohoda tak mala padnúť už pred dvoma dňami. Andrej Babiš len potvrdil, že od nadchádzajúcej polnoci sa ľudia medzi Českom a Slovenskom budú opäť môcť slobodne pohybovať ako tomu bolo pred pandémiou. Dovtedy však platí nariadenie, že po vycestovaní zo Slovenska do Česka alebo naopak, ktoré nepresiahne 48 hodín, nie je potrebné sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19.

Obnovujeme malé Československo 😉 Od polnoci môžeme medzi Slovenskom a Českom cestovať bez obmedzenia 🇨🇿🇸🇰

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

 

Okrem iného bude náplňou ich rokovania aj súčasná situácia v oboch krajinách týkajúca sa prebiehajúcej pandémie. Diskutovať budú aj o bilaterálnej spolupráci a návrhu dlhodobého rozpočtu Európskej únie. V rámci tohto programu príjme slovenského premiéra aj prezident ČR, Miloš Zeman ako aj predseda Senátu (Miloš Vystrčil) a predseda Poslaneckej snemovne (Radek Vondráček).