Budú takto vyzerať kvôli korone všetky posilňovne? Pozrite sa na tú ochranu

V Hong Kongu sa s otvorením posilňovní popasovali trochu inak a kvôli zamedzeniu šírenia koronavírus zmenili vzhľad posilňovní.

Ben Lucas, reportér žijúci v Hong Kongu, pridal na svoj Twitter fotografiu miestneho fitness centra. To otvorili 8. mája a medzi stroje umiestnili hrubé plexisklá. Podľa vyjadrení siete fitness centier majú byť plexisklá náhradou za to, že ľudia sa musia od seba držať aspoň 1 a pol metra. Epidemiológ z Univerzitnej nemocnice Emory, Jay Varkey, však varuje, že aj napriek tomu to “nepredstavuje nulové riziko”. “To neznamená, že tam nemôžete ísť, chápem to. Ale musíte si uvedomiť aké kroky musíme pre to urobiť,” dodáva pre portál cnbc.com.  

No Title

No Description

 

Problémom je tak nedostatočné rozmiestenie strojov čo je rizikom aj napriek nainštalovaným plexisklám. Je to veľký risk, keďže počas cvičenia sa “veľmi potíte a ľudia sťažene dýchajú” vysvetľuje Varkey. Nepomohlo by tak ani nosenie rúšok, keďže môžu dýchanie viac sťažiť a rýchlo navlhnúť čo znižuje ich efektivitu pri ochrane pred vírusom. Podľa slov reportéra, ktorý pridal fotografiu zmenenej posilňovne priznal, že inú zmenu si nevšimol. Azda iba to, že sa tam pohybuje oveľa viac upratovačov, ktorí priestory dezinfikujú.

No Title

No Description

 

Varkey však prizvukuje aj to, že personál by mal byť náležite poučený, že dezinfekčné prostriedky majú istú dobu účinnosti. A to, že by mali byť na povrchu aspoň 1 až 2 minúty predtým ako sa zotrie. K dispozícii musia byť aj dezinfekčné prostriedky na ruky či umývadlá pre zákazníkov. Čo sa týka skupinových cvičení, v Hong Kongu to funguje tak isto ako u nás. Cvičí sa vonku v skupinkách nie väčších ako 8 ľudí.

À Hong Kong GYM : Des VITRES installées dans les zones où l’éloignement physique est impossible !

In the photos, the elliptical machines at the Pure Fitness location in Quarry Bay were separated by clear dividers that resembled cubicles. According to a re…

 

Prijali by ste takéto zmeny aj u nás? Boli by ste radi keby sa otvorili fitness centrá?

zdroj: .cnbc.com