Chorý Alexej dostal liek, ktorý ho môže zachrániť

Opäť sa jedno zo slovenských detí, ktoré trpia vzácnou chorobou – spinálnou svalovou atrofiou (SSA), dočkalo lieku, ktorý mu môže zachrániť život. Chlapec Alexej dostal v uplynulých dňoch jeden z najdrahších liekov na svete. Celá liečba bola zdravotnou poisťovňou vyčíslená na 2 milióny eur a bude mu ňou plne uhradená. Alexej trpí SSA, čo je vlastne nervovo-svalové ochorenie, prejavujúce sa svalovou slabosťou a prudkým úbytkom svalovej hmoty.

Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa zdravotnej poisťovne Union dodala, že Alex mal naozaj šťastie, pretože mu bol liek poskytnutý včas a teda do veku dvoch rokov. Okrem iného je liek, ktorý mu môže zachrániť život, registrovaný už aj v Európe, čo zjednodušilo celý proces podania. Okrem Alexeja dostalo tento liek aj niekoľko iných detí zo Slovenska, medzi ktorými je aj Amélia. Jej liečbu preplatila štátna zdravotná poisťovňa.

https://www.facebook.com/alexbrdarsky/posts/159087892291839

K šťastným rodičom Amélie a Alexeja sa pridali aj rodičia Richarda, ktorému bol liek preplatený štedrými darmi od mnohých Slovákov. Od minulého roka ste si mohli všimnúť hned‘ niekoľko verejných zbierok, z ktorých boli hradené liečebné náklady deťom až do registrácie lieku v Európe.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chorý Alexej dostal liek, ktorý ho môže zachrániť”